מבחינת מכבי ראשל"צ, סיום העונה הסדירה במקום הראשון בטבלה וההגעה לגמר־יד, כשבדרך היא הדיחה את האלופה מכבי ת"א, הם הישגים בפני עצמם, במיוחד לאחר הפירוק מנכסים בקיץ האחרון. עם זאת, למרות יתרון הביתיות של הצהובים, בינתיים אף קבוצה לא הצליחה לנצח בבית בסידרה הזו ולכן המשימה לא תהיה פשוטה. 
"זה המשחק האחרון והחשוב ביותר העונה, בתקווה גדולה לשבור את הסטטיסטיקה ולנצח משחק ראשון בסידרה בבית", סיפר קפטן מכבי ראשל"צ, יואב נאמן, שרוצה להניף את צלחת האליפות השמינית שלו. "גם היום הביתיות לא תהיה הדבר העיקרי שיקבע את זהות האלופה, אלא הריכוז והפעולות הקטנות והיעילות במשחק שאני בספק אם יראו בו אפילו 50 שערים". 


נאמן סיכם: "עברתי כבר סדרות של חמישה משחקים, עם כל הסיומות האפשריות, ולמדנו לבחינה הזו כל כך הרבה כך שאנחנו מוכנים לבגרות. מה שכן, זו סידרה בלתי צפויה, עם דינמיקה אחרת לגמרי".


בהפועל ראשל"צ רוצים לזכות באליפות ולהשלים דאבל ראשון למועדון מאז עונת 2000/01, כשבדרך זה אולי יהיה התואר האחרון בקריירה של עידן מימון בן ה־40. המקשר הוותיק הכריז בפתיחת השנה על עונת פרישה, אולם לאחרונה הוא סייג זאת. 


יובל גררה, מרכז הפועל ראשל"צ: "אין פייבוריטית, שתי הקבוצות הוכיחו בסידרה הזו דברים שמראים על החוזק שלהן. קמנו מהפסד קשה בבית וידענו לקחת את המשחק השלישי; מכבי ידעה לבוא עם הגב לקיר אלינו, כשהצלחת היתה על השולחן, וסחבה את הסידרה למשחק חמישי. זה פשוט גמר גביע על כל המשתמע מכך - מי שתנצח תהיה אלופה". 
קרדיט: לימור שפיגל "ישראל היום"