מילבי הינו מבנה הנמצא ברחוב יוסף הנשיא בשכונת שיכוני המזרח, מבנה זה משרת את עמותת "אור חדש" אשר מנוהלת על ידי אנשי השכונה שלום ג'רי ג'רופי ומר שמעון מזה עשרות שנים. מטרת העמותה לסייע לנזקקים ולקשישים והם מחזיקים במבנה סוגי רכוש שונים לטובת אוכלוסייה זו.

לעידכונים הכי מעניינים בראשון לציון – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מנהלי העמותה אוספים מהקהל הרחב: ביגוד, הנעלה, כלי מטבח, ריהוט, מוצרי חשמל ובנוסף עוסקים בגיוס תרומות וכספים ליצירת סלי מזון. העמותה מנוהלת כנדרש ובעלת אישור לסעיף 46.


במהלך הביקור שם הבנו שיש צורך מיידי לסייע לעמותה להמשיך את הפעילות וכי יש להשמיש את המבנה באופן ראוי. המבנה כיום אינו יכול לשרת את תהליכי העבודה. הבגדים אינם ממויינים, הציוד החשמלי לא ברור אם תקין או שמא אינו, הריהוט תופס מקום רב ולא תמיד יש לו דורש. המקום לא מאורגן ולא מזמין.

חברי ההנהלה מבוגרים מאוד ויש צורך לסייע להם בניהול המקום אד הוק. ביום 09/07, קיימנו שם פרוייקט מהיר בו השתתפו חברי מנהיגות השיכון ומנהל הנוערנט דני אברהם שדאג למתנדבים צעירים ממרכז הצעירים וכן בוגרים של המרכז המשרתים בגרעין השייך לחיל החינוך. ביום אחד הצלחנו להוציא את מרבית הציוד הנדרש וסידרנו את המקום. אבל העבודה לא מסתיימת כאן, אנו מעוניינים להמשיך ולהירתם ולהפוך את המקום לבית חם ומזמין עבור הנזקקים והקשישים, לשם כך אנו מסתכלים לטווח הארוך בו אנו נחדש את תהליכי עבודה קיימים לאור השינוי, גיוס כספים ומשאבים וניהול לוגיסטי של המקום באופן קבוע.

כדי לייעל אנו חושבים שיש:

1. להמשיך את הקשר עם עיריית ראשון וקבלת תקצוב משמעותי יותר.

2. עיבוי הקשרים עם הרווחה בעיריית ראשון לציון ויצירת המקום כ"אטרקטיבי" לאוכלוסיית היעד.

3. יצירת תהליכי עבודה מותאמי שטח – לדוגמה: קבלת ביגוד במכולה מתאימה ולא בפזורה בכניסה

4. הקצאת מתנדבים ופעילים קבועים

5. סיוע בכל מה שיידרש כדי לקיים את הפעילות החשובה הזו

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו