בשונה מהמגמה המורה על ירידה כללית בהתחלות הבנייה בארץ, ראשון לציון היא בין הערים היחידות בהן מסתמנת עלייה במספר התחלות הבניה . למעלה מ 1,932 יחידות דיור החלו להיבנות בראשון לציון השנה, על פי דו"ח הלמ"ס והיא הרביעית ברשימת הערים המתרחבות בין אפריל 2017 למרץ 2018, אחרי תל אביב, ירושלים ואשקלון- הערים הגדולות במדינה.

ראשון לציון רושמת עלייה של 132.2% בהתחלות הבנייה, ביחס לשנה החולפת, שבה הציגה נתונים גבוהים יחסית המראים התחלות בנייה של 832 דירות. מדובר בשנה נוספת שבה ראשון לציון רושמת התחלות בנייה בהיקף של 800  עד אלף דירות מדי שנה, ואף מגבירה את קצב התחלות הבנייה, בעוד שמספר התחלות הבנייה הארציות נמצאות בנסיגה משמעותית ורשמו ירידה של עשרות אחוזים ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה.  

שלומי זליג, מנכ"ל ובעלים משותף של חברת הנדל"ן שמשון זליג ויו"ר ארגון הקבלנים של ראשון לציון והסביבה, אומר כי: "בעיר ראשל"צ נדרשות בנייתן של כ 1500 יחידות דיור בשנה, מספר התחלות הבניה השנה עולה על הצורך אך קיים מחסור מצטבר מהעבר". על אף הנתונים האופטימיים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בנוגע להתחלות הבנייה בראשון לציון השנה, יש לזכור כי מרבית התחלות הבנייה בעיר הן במסגרת תכנית מחיר למשתכן והמחסור בשוק למשפרי דיור ולמעוניינים לרכוש דירה שאינם זכאים, הולך וגדל".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו