בשורה לדיירי הבניין הוותיק באנילביץ' 28 בשכונת רמת אליהו- השבוע נחתם החוזה עם הקבלן שישפץ ויחזק את הבניין שסכנת התמוטטות מרחפת מעליו. עבודות החיזוק יצאו לדרך לאחר שהושג הסכום לשיפוץ כללי. סך הכל יושקעו 1.3 מיליון ₪ מכספי משרד השיכון, עיריית ראשון לציון, תאגיד המים מני"ב והדיירים שנכללו בתוכנית העירונית לשיפוץ לחזיתות. מדובר בתוכנית עירונית שבמסגרתה מקבלים התושבים הלוואה בגובה 30 אלף ש"ח הפרוסה ל-20 שנה, את הריבית וההצמדה סופגת העירייה, כך שההחזר החודשי נמוך יחסית.

בבניין בן ה-42 שנים בו מתגוררות 16 משפחות, החלו היסודות להתערער עד כדי כך שנפער חור ברצפה של אחת הקומות. בשלב ראשון, מונה מהנדס שבדק את מצבו של הבניין ובהנחייתו הוצבו עמודי תמך להסרת סכנה מיידית. בשלב השני, פנתה העירייה למשרד השיכון על מנת לקבל תקציב לשיפוץ וחיזוק המבנה שכן על פי חוק, אין בסמכותה של עירייה לשפץ בניינים פרטיים. בעלי הנכס הם היחידים שיכולים להחליט על תהליך שיפוץ המבנה. כאמור, העירייה הצליחה לשלב בין הסיוע שהתקבל ממשרד השיכון לבין הכללת הבניין בפרויקט שיפוץ החזיתות. במהלך העבודות יחוזק הבניין בן הארבע קומות במעטפת חדשה של קירות, עמודים וקורות תומכים. כמו כן, במסגרת התוכנית העירונית, הדיירים יקבלו ליווי אדריכלי וכבר השבוע הוצגו להם הדמיות המציעות לדיירים שתי אפשרויות לגווני הבניין. יש לציין כי הבניין הסמוך, אנילביץ' 30, נמצא אף הוא בסכנת התמוטטות. במקרה זה, פועלת מינהלת רמת אליהו להשיג הסכמה של כל הדיירים לביצוע פינוי בינוי. לאור מצבו של הבניין, ניתנה לדיירים עדיפות ראשונית להשתלב בפרויקט תוכנית פינוי הבינוי של השכונה.

נזכיר כי לאחרונה פורסם המכרז הראשון במסגרת תוכנית בינוי-פינוי-בינוי ברמת אליהו, 61 משפחות משני בניינים, שחתמו על כתב הסכמה לעבור לדירות חדשות, יהיו הראשונות לעבור לבניינים חדשים בנחלת יהודה. המגרש המדובר ממוקם מזרחית לכביש 4 ובסמוך למחלף ראשון לציון.

במסגרת התוכנית, כ-2600 יחידות דיור יפונו ויהרסו, 4900 יחידות דיור יבנו בשכונה ויחידות דיור נוספות ייבנו בשכונות נחלת יהודה מערב, נחלת יהודה עילית, שכונות נרקיסים ונוריות על שטח מחנה צריפין המתפנה ובמתחם ה-1,000 במערב העיר. כ-500 יחידות דיור נוספות בשכונה יעברו חיזוק והתחדשות במסגרת עיבוי-בינוי. התכנית כוללת גם מערך תנועה חדש לשכונה, אשר מטרתו לשפר את המערכת התנועתית בשכונה ולקשור אותה לכבישים העירוניים והבינעירוניים. בנוסף, כוללת התכנית התחדשות של המרחב הציבורי, תוספת של פארקים, הקמת קמפוס מבני ציבור בשדרה מרכזית ועוד. בשכונה כבר היום פועלת מנהלת, אשר משמשת כתובת לתושבים לשאלות ותשובות, קבלת מידע וסיוע בכל הנוגע לתכנית.

צילום: חורחה נובומינסקי

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו