מחזיק תיק התיירות, חבר מועצת העיר מיכאל רייף, מסביר: "עיריית ראשון לציון החליטה לפתח את נושא התיירות בעיר. יש לנו שפע של היצע לתיירים בעיר: החל מערכי המורשת וההיסטוריה המרתקת של העיר, דרך פארק האגמים וחוף הים שמציעים טבע עירוני מרהיב במרכז הארץ, ועד אטרקציות רבות, הן עירוניות והן עסקים פרטיים, כגון, מוזאונים, פארקי שעשועים, מרכזי מבקרים, חדרי בריחה ופעילויות אקסטרים, עסקים המציעים בילוי ופנאי, בתי אוכל ועוד. כל אלו יחד הופכים את ראשון לציון לעיר אטרקטיבית מאוד לתיירות. אנו רוצים לאגד את כל בעלי העסקים הפועלים בעיר בתחומים אלו ויחד לחשוב כיצד לקדם את העיר בתחום התיירות, לפתח תשתית תיירותית ופלטפורמות שיווקיות לעידוד התיירות בעיר".

הפורום שיוקם יכלול גורמים שונים העוסקים בתיירות, כגון, יזמים, גופים פרטיים, גופים ממסדיים, גורמי מלונאות, בעלי מסעדות ובארים, נציגי מוזיאונים ומרכזי מבקרים בעיר, מורי דרך החיים ופועלים בעיר, וכל גורם אשר יש ביכולתו לתרום לקידום העיר בתחום התיירות.

גורמים אשר מעוניינים להצטרף לפורום יוכלו להגיש מועמדותם באתר האינטרנט של העירייה, תחת "מכרזים" ושם "הקמת פורום לקידום ופיתוח התיירות בעיר ראשון לציון". בעירייה מדגישים כי ההשתתפות בפורום הינה בהתנדבות וללא קבלת שכר או תמורה כלשהי. 

העירייה רואה בפיתוח התיירות בעיר נושא אסטרטגי לפיתוחה הכלכלי של העיר, גם בהתחשב בכך שבשנים הקרובות יוקם מלון בבית העירייה הישן וכן מתוכנן מלון בחוף הים. על כן, בימים אלו עוסקת העירייה ביתר שאת בפיתוח תחום התיירות בעיר בהובלת אגף האסטרטגיה החדש שהוקם. "השאיפה היא", אומר רייף, "שהחשיבה המשותפת בפורום תניב יוזמות חדשות שיעצימו את החוויה התיירותית בעיר, חוויה שהעיר תיהנה ממנה וכך גם בעלי עסקים ותושבים".

צילום: עיריית ראשון לציון

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו