סערת שילוב הנשים בתפקידים קרביים בצה"ל לא יורדת מסדר היום הציבורי-חברתי ולאחרונה אף מתגברת, זאת בעקבות דיווחים כי בשבועות הקרובים תשולבנה לוחמות שריון בפעילות מבצעית בגבול הדרום. בתוך כך, הגיע השבוע ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) לקמפוס אנקורי בעיר שם הוא נפגש עם תלמידי בית הספר. "נושא החינוך קרוב אליי מאוד", פתח ח"כ שטרן את ביקורו. "בעברי הייתי מורה בבית ספר תיכון בנצרת עילית ותמיד שאפתי להגיע לבית הספר החשוב ביותר בישראל – בה"ד 1."

בראשית היום, נפגש ח"כ שטרן עם מנכ"ל רשת החינוך אנקורי, אסנת הבר קוטון ומנהל הקמפוס, משה גרדוס מהם שמע אודות הרשת והקמפוס הוותיק בעיר, נתוני הגיוס הגבוהים של התלמידים, שיטות הלימוד המגוונות ועוד.בהמשך ובחלקו המרכזי של הביקור, נפגש שטרן, עם תלמידי השכבות הבוגרות לשיחה פתוחה בנושאי מנהיגות, שירות צבאי משמעותי, דת ומדינה. תחילה, סיפר ח"כ, אלוף במילואים, על עברו הצבאי – החל מתפקידו האחרון כראש אגף כוח אדם וכלה בתפקידיו השונים שכללו בין היתר מפקד בית הספר לקצינים (בה"ד 1), קצין החינוך הראשי ומפקד גדוד 202 בצנחנים.

אילן קובלסקי, תלמיד כיתה י"ב שאל את ח"כ שטרן מה היא עמדתו לגבי גיוס בנות לשירות קרבי. שטרן מצידו השיב בחיוב וללא היסוס. "אני בעד לאפשר לבנות ללכת לשירות קרבי, מ-2 סיבות: ראשית זה מאוד יעזור למדינה וצה"ל צריך את זה. הסיבה השנייה שזו זכותן של הבנות. אני בטוח שבעתיד ייפתחו בצה"ל אפשרויות נוספות עבור בנות וכבר היום רואים התקדמות בנושא. בעבר היו מעט מאוד תפקידים לבנות וכיום הצבא כבר עושה ניסיון של בנות בטנקים".

כאשר נשאל על פרויקט "עדים במדים" אותו יזם, במסגרתו יוצאות משלחות של צה"ל לפולין, סיפר בהתרגשות כי הרעיון צמח לאחר שביקר עם אימו – ניצולת שואה, במחנות ההשמדה אושוויץ'. במהלך הביקור, סיפרה אמו למבקרים באחד הצריפים כי בסוף המסע הם חוזרים למדינת ישראל – הבית של העם היהודי, אשר נבנה והתפתח למרות ניסיונות הנאצים למנוע כל "בניין יהודי" בעולם.
"אנו מודים לח"כ שטרן על המפגש המרתק ועל השיח המשמעותי שקיים עם התלמידים", סיכם גרדוס והוסיף: "לאורך כל השנה אנו מחנכים את תלמידנו לקבלת האחר, סובלנות ופלורליזם ואני שמח שנציג ציבור אשר משפיע על חיינו, תומך ומייצג ערכים חשובים אלו בכנסת. אנו דוגלים בהצגת קשת הדעות וננסה לקדם ביקורים נוספים של אנשי מפתח בחברה הישראלית".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו