המטה המוניציפלי של מפלגת יש עתיד בראשון לציון, המתכוננת לבחירות המקומיות שיתקיימו באוקטובר 2018, מתכוון להוביל הקמת קריית גמלאים לתושבי העיר ראשון לציון. לדברי אמיר סולרסקי, יו"ר מטה יש עתיד ראשון לציון, הקמת המיזם תהפוך לעוגן מרכזי ותומך למען אוכלוסיית התושבים הוותיקים של עירנו.

על פי נתוני העירייה היו ב-2015 קרוב ל-45,000 אזרחים ותיקים בעיר, המהווים קרוב ל-20% מאוכלוסיית העיר, אך לפי הנתונים הללו רק 2,000-2,500 מהם מגיעים לפעילויות העירוניות (כגון מועדונים וחוגים).

אמיר סולרסקי, שכיהן עד לפני שנה כסמנכ"ל החברה העירונית ראשל"צ הוא כיום בעלים של חברת "מבט קדימה ניהול ויזום בע״מ", ומשמש כיו״ר דירקטוריון החברה הממשלתית לפיתוח עכו ונצרת העתיקות ודירקטור בחברה בינלאומית לשילוח מטענים בינלאומיים ועמילות מכס. לסולרסקי ניסיון רב שנים בייזום והובלת מיזמים ופרויקטים עירוניים וארציים.

סולרסקי: "המטרה שלנו היא לייסד מקום אחד מרכזי שיהיה 'בית' במלוא מובן המילה, לאזרחים הוותיקים שלנו. מחקרים וסקרים מוכיחים כי ההיענות הדלה של הגמלאים לפעילויות עירוניות מקורה באי התאמה לדור הגמלאים הנוכחי שלו דרישות איכותיות בהיבטים חברתיים-תרבותיים. אלה פתרונות חלקיים ולא עדכניים, שאינם מביאים בחשבון רבדים שלמים של אוכלוסייה שמייחלת לעניין ולאתגר גם בגיל השלישי.

זו נקודת המוצא שלנו - עדכנות והתאמה לדור השלישי התוסס שמחפש איכות חיים עניין וגם נוחות, בלי להתרוצץ יותר מדי.

"קריית הגמלאים תשתרע על שטח של עשרות דונמים ותהיה פתוחה 24/7, כולל תחבורה נוחה מכל קצווי העיר. הקריה תכלול מוקדי בילוי ונופש המותאמים לגיל השלישי, ביניהם, פעילות גופנית במתקנים המותאמים לחתך הגילאים הספציפי, השלמת והרחבת השכלה, מגוון חוגים, הרצאות, טיולים, מופעי תרבות, ייעוץ פנסיוני, ביטחון אישי, תמיכה רגשית, הנחייה קבוצתית, מוקד לבדיקות רפואיות שגרתיות סדירות לשוהים בקריה ואף מלונית ללינה במידת הצורך.

"מדובר על תוכנית הוליסטית יחידה במינה, שאנו בונים בעזרת מומחים מהארץ ומחו"ל. לפי התכנון, תוקם מינהלת עירונית, שתבנה ותנהל את המסגרת הכלכלית והמקצועית של המיזם, כולל אנשי מקצוע מומחים בתחום. תושבי העיר הוותיקים זקוקים למענה ייחודי כזה ואנו נשאף לממש אותו בשלמותו.

"מפלגת יש עתיד רואה באזרחים הוותיקים בישראל נכס חברתי, ומכבדת ומוקירה את תרומתם לבניין הארץ, לתרבות, לחברה ולביטחון. אנו מציעים מיזם הכולל מערך פתרונות אשר יבטיחו לאזרחים הוותיקים ביטחון אישי, עניין והעשרה, וכמובן הזדקנות בכבוד. אנו רואים בתושבי העיר הוותיקים שותפים לחשיבה ולעשייה ולפני היציאה לדרך אנו נפנה אליהם, נציג את התוכנית ונשמח לקבל משוב".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו