לא רק עיריית ראשון לציון, מינהל מקרקעי ישראל ומשרד השיכון והבינוי, מאמינים בתוכנית פינוי הבינוי הגדולה בישראל שיוצאת לדרך ברמת אליהו, בסיור קבלנים שהתקיים לאחרונה בעיר, הגיעו נציגי חברות הנדל"ן הגדולות בישראל. המכרז הראשון שיצא לדרך ופורסם החודש היה לשני בניינים ראשונים ובהם 173 יחידות דיור שיקומו בשכונת נחלת יהודה, 61 מהן מיועדות לתושבי שכונת רמת אליהו שיעברו לשכונה החדשה במסגרת התוכנית.

ראש העירייה, דב צור, שפגש את נציגי החברות בבניין העירייה אמר להם כי השתתפות במכרז היא למעשה השתתפות במהלך ציוני ראשון במעלה ובקידום פתרון ראוי, הולם וצודק לתושבי השכונה שבמשך שנים ניתנו לה פלסטרים כפתרונות זמניים "מדובר בתכנית המאתגרת ביותר שאני זוכר בכל ימי במועצת העיר, כבר למעלה מ-20 שנה. יש לנו עוד דרך ארוכה עד ליישום התכנית, אבל תושבי רמת אליהו יכולים כבר לראות את האור ולדעת שיש להם אופק אמיתי שיבטיח שינוי מהותי באיכות החיים בשכונה". ראש העירייה הוסיף ואמר כי הוא מעורב ומחוייב באופן אישי להצלחת הפרויקט.

לסיפורים הכי מעניינים בראשון לציון – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המגרש שבו יבנו הבניינים החדשים ממוקם מזרחית לכביש 4 ובסמוך למחלף ראשון לציון, הוא משווק במחיר מינימום, שהוא נמוך משמעותית מערך הקרקע הריאלי, וזאת כדי שהיזם שיזכה במכרז, יקצה 61 דירות לתושבי רמת אליהו ואת יתרת הדירות יוכל לשווק בשוק החופשי.

בעירייה ובמינהלת רמת אליהו מקווים שזוהי סנונית ראשונה שתקדם את אחת מהתוכניות המורכבות שמקדמת העירייה. כבר עתה ישנם שני בניינים נוספים בשכונה שבהם הסכימו כל בעלי הדירות לקבל דירות חדשות בשכונות החדשות ומתוכננים בקרוב להתפרסם מכרזים נוספים לשכונות החדשות בצריפין.

נזכיר כי במסגרת התוכנית כ-3100 יחידות דיור יחוזקו, 2700 יחידות דיור יפונו ויהרסו, 5700 יחידות דיור יבנו בשכונה ו-4000 יחידות דיור יבנו בשכונת נחלת עילית, צריפין ובמערב העיר.

עיריית ראשון לציון נחושה לקדם את התוכנית למען שיפור איכות חיי התושבים ולטיפול מוקדם במבנים מסוכנים בשכונה. העירייה מתריעה בפני יזמים המבקשים להחתים דיירים על פרויקטים נקודתיים של פינוי ובינוי בשכונה. בעירייה חוששים מכך שהתושבים יחשבו שמדובר בהליך שמקדמת העירייה ויחתמו על אותם מסמכים. העירייה ומנהלת בינוי פינוי בינוי שבים ומתריעים בפני התושבים להימנע מחתימת הסכמים שתכניתם נוגדת את תכנית העירייה, שמטרתה מענה כולל בשכונה. כמו כן, העירייה ממליצה לא להתייחס לשמועות ופרסומים של אנשים וגופים אינטרסנטיים שמנסים לפגוע בפרויקט על ידי הפצת שמועות בלתי אחראיות כמו הבטחות לתוספת שטח גדולה יותר. "הבטחות אלו לא ריאליות נוכח הקיבולת המוגבלת בשכונה" מסביר ראש המינהלת, דודו מנצור "לראייה עד כה אף יזם לא הגיש תוכנית כזו לעירייה. למעשה ללא הקרקע המשלימה בנחלת עילית שהצליחה העירייה לקבל מהמדינה בערך הנמוך משמעותית מערכה האמיתי, התוכנית לא הייתה יכולה לצאת לפועל".

נזכיר כי כחלק מתוכנית פינוי בינוי של השכונה, התושבים יוכלו לעבור גם למתחם האלף ולשכונות החדשות המוקמות על בסיס צריפין המפונה, בשני אזורים אלו כבר החלה החברה הכלכלית בעבודות פיתוח במקום. נציין כי לוח הזמנים לקבלת הדירות החדשות בשטח צריפין הוא המהיר ביותר ומאפשר קבלת דירה חדשה בתוך כ-3.5 שנים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו