היכל בני ברית התקשט באוירה של חג ובשולחנות עמוסי מיני מתיקה, פירות וכל טוב. ברקע הוקרנו סרטוני עיצוב שולחן החג. ומתנדבות הלשכה ד"ר אורלי נתנאל ומגי אלישקוב הנעימו בקטעי נגינה על פסנתר ואקורדיון.

האירוע החל בהרמת הכוסית  במעמד נשיא בני ברית ישראל , מר דניאל גרץ וסגנו, גזבר בני ברית ישראל מר מלכי וישקין, נשיא לשכת ויצמן בני ברית רחובות, מר אבי ארז,  ורכזת הקמת לשכות בני ברית ישראל, הגב' ריבה אורי וכ-55 נשים מהעיר ראשלצ . נשיאת הלשכה ,ד"ר הדס-מלכה הכהן ברכה את כלל המשתתפים בברכת כתיבה וחתימה טובה וציינה כי  "הרמת כוס של יין, מצויה במקורות שלנו כסמל לשמחה ולהתרוממות הנפש. ובחג הקרב ובא אנו נוהגים בסמלים רבים כדי למשוך אלינו שפע וברכה לשנה החדשה.  ועל כן ה-"יהי רצון" שלנו כלשכה שבצמיחה הוא שנה של הזדמנויות רבות לפעילויות מגוונות וחוויתיות בסימן זמנים ומועדים למען נשים וסיוע ותמיכה לאוכלוסיות מיוחדות וכלל הקהילה בעיר ראשון לציון".

הנשיאה , ד"ר הכהן כבדה את נשיא בני ברית ישראל ורכזת לשכות בני ברית  לשאת דברים בשבח הארגון ומטרותיו ולאחר נשאה דברי ברכה סגניתה איריס הכהן.

התכנית כללה הרצאות להרחבת הדעת בסימן חגי ישראל, שירה וציבור והרקדה.

ההרצאה הראשונה שנושאה היה  "ענינו העונה בעת רצון: הסגולות, המשאלות והבקשות לשנה החדשה ", הועברה על-ידי ד"ר הדס-מלכה הכהן,  הנשיאה, והיא עסקה בבירור המושג "שעת רצון" במקורות , מהם הזמנים של שעת רצון?, מה בין אלול, תשרי ושעת רצון? סימנים ומשמעותם כמו למשל סמלו של תשרי  מאזניים כיוון שבתקופה זו הכוכבים מסתדרים כמו מאזניים, על משמעותם של המאזניים בחודש זה מבחינה אישית ואף כללית ומדינית. מנהג התשליך- מה מקורו ? תקיעת שופר מה מסמלת והמקורות הנסמכים אליה, מאכלי היהי רצון הנהוגים בראש השנה- מאכלים המסמלים תקוות ובקשות ומשאלות לב לקראת השנה החדשה.

ההרצאה השניה עסקה ב-"תזונה מנצחת לתקופת החגים "  ואותה העבירה שיר לב, יועצת אישית לתזונה נכונה.  שיר הציגה סיפור התמודדות אישי כספורטאית שנצטרכה לירידה במשקל ואת מפתחות הקסם לשמירה על תזונה נכונה ובריאה לקראת החגים הקרבים. מה מומלץ לאכול וממה להפחית. וכיצד לבנות תפריט מאוזן.

לאחר ההרצאות ד"ר אורלי נתנאל ניהלה שירה בציבור עם שירי החג והאירוע נחתם באוירת שמחה חגיגית ואנרגטית. הרקדה מעגלים מעגלים עם שירי ריקודי העם הקלאסיים בהנחיית לבנת חן .

לדברי הנשיאה: "התגובות של המשתתפות היו נלהבות ולאחר האירוע אף שוגרו אלינו דברי תודה וברכה לקבוצות הוואטספ של הלשכה ושל האירוע וגם באופן אישי . נשות העיר מוזמנות בשמחה ובאהבה לאירועים הבאים"

 

הלשכה שוכנת ברחוב בילו 2 פינת ירושלים ראשל"צ ולמעוניינות להצטרף לפעילויות או להתנדבות בלשכה ניתן ליצור קשר עם הנשיאה ד"ר הדס-מלכה הכהן (לשכת נשים בנימין דה רוטשילד ) 054-2900898.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו