שימו לב לנתון הבא, מדי שנה נרשמים כאלף דוחות חנייה לרכבים שחונים לא כחוק בחניות השמורות לנכים. את הנתון המרגיז הזה מבקשת החברה לבטחון לצמצם עד כמה שניתן. הניסוי המקדים (פיילוט) שמקדמת החברה לבטחון עם היישום (אפליקציה) קייפסטר אמור לגייס את כולנו לטובת המשימה. היישום שהושק בשנה האחרונה מאפשרת דיווח אנונימי באמצעות צילום וידאו על עבירות חניית נכים, כמו כן היא נעזרת ב-GPS כדי לקבוע היכן התבצעה העבירה.

לסיפורים הכי מעניינים בראשון לציון – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפלטפורמה הטכנולוגית מוודאת את האותנטיות של הסרטונים באופן הקביל בבית משפט. כמו כן, נבדק האם יש לרכב המצולם יש תו נכה כחוק. במידה ולא, החברה לבטחון רושמת דו"ח על חנייה במקום השמור לנכה ושולחת לכתובת הנהג. מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, מבקש להדגיש כי האנונימיות של התושב המדווח נשמרת והוא לא נדרש להעיד בבית המשפט או בכלל להמשיך את התהליך.

נזכיר כי לאחרונה, לאור ריבוי מקרי עבירות חנייה חמורות כמו חנייה במקומות השמורים לנכים, חסימות חנייה, חנייה על מעברי חצייה ועוד, יצאה החברה לבטחון למבצע משותף עם משטרת ישראל לגרירת רכבים אלו.

סגן וממלא מקום ראש העירייה, רז קינסטליך המחזיק בתיק החברה לבטחון: "למרות אפשרויות החניה הרבות בעיר, ישנם לא מעט נהגים המתעקשים להחנות את רכבם בחניית נכים. הפיילוט החדש יאפשר לכל מי שהנושא מפריע לו, גם אם הוא עצמו אינו נכה, להיות שותף למיגור התופעה הפסולה הזו".

היישום פותח על ידי היזמים אוהד מייזליש, שלומי מטיכן ודותן המר. לאוהד מייזליש יש זווית אישית בנוגע לרווחתם של הנכים – בשנת 2007 נפצע מייזליש בתאונת צניחה חופשית ובמשך שנים התנייד עם קביים ולעתים אף עם כיסא גלגלים. לאור מצבו, קיבל מייזליש תג נכה לרכב. בזכות תג הנכה היה מסוגל לצאת מעט מן הבית, אך לצערו גילה לעיתים תכופות רכבים ללא תג נכה המחנים בחניות נכים. המחשבה שעלתה מהנסיבות היתה מדוע למוגבל ניידות אין אפשרות נוחה לסייע לרשויות במשימה לשמור על מקומות החניה לנכים לאלו שבאמת זקוקים להם. מכאן נולד הרעיון ליצור את קייפסטר.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו