אומנם מדובר בתופעה ארצית, אולם בראשון לציון נחושים לצמצם אותה משמעותית- חסימות מעבר והפרעה לתנועה על ידי רכבים החונים בניגוד לחוק. משטרת ישראל והחברה לבטחון ניהלו בשלושת החודשים האחרונים מבצע אכיפה מקיף במסגרתו נגררו כ-300 כלי רכב שחנו שלא כחוק והורדו מהכביש באיסורי שימוש כ-60 כלי רכב. 

לעדכונים הכי חמים בראשל"צ – הצטרפו בקליק לפייסבוק של ראשונט

בעקבות פניות רבות שהגיעו אל מוקד המשטרה ולמוקד העירוני על חסימות מעבר והפרעה לתנועה על ידי רכבים החונים בניגוד לחוק, נהגים המחנים את רכבם בחניות פרטיות ובחניות כפולות,  וכן נהגים החוסמים כלי רכב בכביש ומפריעים לתנועה, הוחלט להגביר את האכיפה באופן משמעותי.

כאמור, בשנים האחרונות נרשמה עלייה בכמות התלונות העוסקות בנושא זה. כך למשל מנתוני המוקד העירוני עולה כי בשנה האחרונה התקבלו יותר מ-23 אלף פניות עסקו בחניות רכב קל, פי שניים מכמות הפניות בשנת 2012.

נזכיר כי בעירייה ובחברה לבטחון התקבלו מספר החלטות כדי להתמודד עם התופעה הפוגעת בביטחון התושבים ובאיכות חייהם. כך למשל נכנסה לפעילות הניידת אכיפת עבירות חנייה קשות, הניידת מצוידת בשלוש מצלמות מיוחדות שמותקנות בפנים הרכב ופועלת בצירים ראשיים ברחבי העיר. בנוסף, העירייה שינתה מדיניות שנמשכה שנים בהן נמנעה מלגרור רכבים וזאת לאחר שנראה כי נהגים רבים ניצלו מדיניות זו. החברה לבטחון החלה לגרור רק רכבים שחוסמים באופן מהותי את הדרך ולאחר שלא הצליחו לאתר את הנהג לטובת פינוי הרכב.

פקחי החברה לבטחון הנקראים למשימות אלו מתארים מקרים שבהם החסימה מפריעה משמעותית לאחרים. כך למשל רכב שחנה בכניסה לחנייה ציבורית ולמעשה "שיתק" עשרות כלי רכב שלא הייתה להם אפשרות לצאת. במשטרה מוסרים כי תימשך האכיפה המוגברת בתחום.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה לביטחון, רז קינסטליך, הוסיף: "תושבים רבים מביעים מורת רוח לאור העובדה כי אין פתרון שמניח את הדעת לעניין תופעת חסימות הדרכים בעיר. אני מקווה ששיתוף הפעולה ביננו לבין המשטרה יוביל שינוי שיטיב עם התושבים והסדר הציבורי".

צילום: דוברות המשטרה

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו