הדיווחים שהגיעו לשירות הווטרינרי העירוני בראשון לציון בדבר נביחות כלבים בלתי פוסקות מכיוונה של דירה בעיר, העלו את החשד כי במקום מתנהלת כלבייה פיראטית, או כפי שמכנים זאת בתחום "מטחנת כלבים". בשירות הווטרינרי פנו ליחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות ולממונה לחוק צער בעלי חיים והשיגו צו המאפשר להם להיכנס לבית, לבצע חיפוש ולהחרים במידת הצורך.

לעדכונים הכי חמים בראשל"צ – הצטרפו בקליק לפייסבוק של ראשונטכשהגיעו למקום בליווי פקחי החברה לבטחון ושוטרים, סירב החשוד לפתוח את הדלת אולם לבסוף נענה ופתח. בדירה הקטנה המשתרעת של שטח של כעשרים מ"ר בלבד נמצאו עשרים כלבים, בהם 11 גורים וכלבה אחת בהריון. הדירה לא הייתה מאווררת ותנאי התברואה היו לקויים. הכלבים לא היו רשומים ולא חוסנו מפני כלבת.

על פי החשד, הצעיר שמתגורר בדירה, מנהל הרבעת כלבים גזעיים ומכירתם בשווי של אלפי שקלים לכל כלב. כך למשל היו בדירה כלבי אקיטה אינו יפני כלבות מגזע ביגל. החשוד הועבר לחקירה במשרדי יחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות.ד"ר תומר ניסימיאן מהשירות הווטרינרי מוסר כי הכלבים הוחרמו והועברו לכלבייה העירונית בשירות הווטרינרי. בהתאם לתוצאות החקירה ובאם יוגש כתב אישום, הכלבים יחוסנו יעוקרו וימצא להם בית חם ומאמץ באופן המבטיח שלא יעשה בהם סחר.

צילום: עיריית ראשון לציון

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו