בית העירייה הישן וההיסטורי בדרך להיות מלון בוטיק ראשון במדרחוב רושטילד. מועצת העיר אישרה את ההתקשרות מול הזוכים במכרז חברת מאיה תור בשיתוף חברת מלונות צרפתית בשם DocteGestio, המנהלת עשרות בתי מלון באירופה.

בית העירייה הישן הוא מבנה לשימור שהוקם בשנת 1888. השטח הבנוי במבנה עומד על כ-1,600 מ"ר והוא כולל קומת מבואה, קומה אחורית חלקית וקומת מרתף. למבנה שטח חנייה צמוד. הבניין גדול ממדים וכולל אגפים רבים וחצר פנימית.

במסגרת המכרז, היזמים יפעילו את המלון לתקופה של כעשר שנים. בשטחו של המלון ניתן לבנות כ-32 חדרי אירוח. המלון יוקם בסטנדרט תיירות בדרגת תיירות C עירוני לפחות, מסוג "בוטיק". העירייה מבקשת כי במלון יושם דגש על קונספט ייחודי, עיצוב מוקפד וסגנון חיים באופן המשלב את ההיסטוריה הייחודית של העיר ראשון לציון. במלון ניתן יהיה להקים טרקלין עסקים ובית קפה. בהיות המבנה לשימור, היזם יידרש לבצע את עבודות ההתאמה והשיפוץ על פי הנחיות השימור. העירייה תשתתף בעלויות הקמת המלון ופעולות השימור.

בית העירייה הישן מהווה את לב לבו של מרכז הרובע ההיסטורי של העיר. המדרחוב, אשר מצוי בימים אלה בעיצומו של תהליך התחדשות, נמצא בחלקו המזרחי של רחוב רוטשילד - הרחוב המסחרי המרכזי החוצה את העיר ממזרח למערב. המדרחוב גובל בגן המושבה, ונמצא בסמוך לבית העירייה הישן, וליקב ההיסטורי, אשר גם בעניינו אושרה תכנית תכנית לשימור ופיתוח.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "אין לנו ספק שהאזור הזה יהפוך לאחד האזורים האטרקטיביים וראוי שיהיה בו מלון בוטיק. אזור לב העיר ההיסטורית מהווה נקודת מפגש: בין ישן וחדש, היסטורי ומודרני, מזרח ומערב. האזור הזה מהווה גם מוזאון פתוח, המספר את סיפורה של תחילת ההתיישבות בראשון לציון. בשנים האחרונות אנו משקיעים רבות בהתחדשות של האזור". יש לציין כי המהלך הוא חלק מהאסטרטגיה של העירייה לשמר מבנים היסטוריים בלב העיר ולהפיח בהם פעילות בתחום התרבות, פנאי, בילוי ועוד. מול בית העירייה הישן נחנכה לאחרונה לשכת תיירות עירונית שמטרתה ללוות את התהליך ולהוות מוקד מידע לתיירנים ותושבים. לכך יש להוסיף את תכנית הפיתוח והשימור של היקב, אשר כוללת שימור של כ-18,000 מ"ר והפיכת מתחם היקב לאזור בילוי, תרבות, קולינריה, תעסוקה ומגורים, וצפויה להפיח חיים חדשים באזור כולו.

חבר המועצה ומחזיק תיק התיירות, מיכאל רייף, הוסיף: "לראשון לציון נכסים היסטוריים בעלי ערך לאומי ובינלאומי. מעבר לכך, העיר נהנית מקולינריה מתקדמת, אזורי מסחר ובילוי וחוף ים מטופח. כל אלו הופכים אותה לפנינה תיירותית לתיירים מהארץ ומחו"ל. המלון שייפתח במדרחוב ממוקם באזור שעומד להפוך לפנינה תיירותית כמו מרכזי ערים היסטוריות באירופה, ואין לי ספק שימשוך אליו מבקרים רבים".

צילום: אבי קקון

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו