בפתח דבריו הודה לפיד לכל מי שבא לכנס, וציין את העובדה שכל כך הרבה מתושבי העיר בחרו להגיע למפגש למרות ההכנות לשבת ולחג הפסח. לפיד הודה לאמיר סולרסקי ראש מטה יש עתיד ראשל"צ ולפעילי המפלגה בעיר על העבודה החשובה שהם עושים למען תושביה.


בכנס אפשר היה לזהות דמויות מוכרות רבות בעיר, בין היתר, הצנחן המיתולוגי ד"ר יצחק יפעת, איש הנדל"ן סם אולפינר ורעייתו דליה, המנכ"ל לשעבר של החברה לביטחון וסדר ציבורי ניצב בדימוס אבי כהן, תא"ל יורם כהן, הח"כ לשעבר אלחנן גלזר, חברי המועצה אבי חיים, עידן מזרחי, משה לבהר, מחזיק תיק החינוך וחבר המועצה לשעבר משה שיינפלד, יוסי לחמי יו"ר ארגון מורי הנהיגה ועוד.

כפי שהובטח, ובמשך קרוב לשעתיים, השיב יאיר לפיד לשאלות שהופנו אליו מהקהל ואשר עסקו בין היתר באירועים הפוליטיים האחרונים: "ככה לא מנהלים מדינה. ראש הממשלה, והשרים, כולם מתעסקים בפוליטיקה קטנה, בתקשורת, בקומבינות - במקום באזרחים. הם שכחו שיש אזרחים שרוצים לגדל את הילדים שלהם במדינה. שכחו שזה התפקיד שלהם. ככה זה לא יכול להימשך. אנחנו וכל מי שהגיע לכנס הזה נמצאים פה כי זה לא יכול להימשך".

בהמשך דבריו אמר לפיד: "אני מסתובב הרבה בארץ ואני גאה לראות את האנשים המדהימים שיש במדינה. למדינה הזאת יש צבא חזק ומוסרי, יש פה כלכלה משגשגת ובעיקר יש פה אנשים ערכיים ומוכשרים. אנשים שאוהבים את מדינת ישראל. אבל יש חור בטנק הדלק, והחור הוא המערכת הפוליטית שלנו. השלטון. האם האזרחים המופלאים האלה מקבלים את מה שמגיע להם? הגיע הזמן שנתייצב מול זה בלי למצמץ. אנחנו פה כי אנחנו מוכנים ויכולים להנהיג ולהוביל ולנהל את מדינת ישראל!"

בנוסף, לפיד הציג את "תוכנית 7 הנקודות של מפלגת 'יש עתיד'", לחיזוק מדינת ישראל, כשהוא מציג דוגמאות: "מה זה שר בלי תיק? איוב קרא מונה לשר בלי תיק. יש לו לשכה של שר, נהג, רכב, תקציבים, וג'ובים לחלק. רק דבר אחד אין לו - עבודה. אנחנו בקדנציה הקודמת ביטלנו את זה. הקטנו את הממשלה. אבל ברגע שלא היינו, הם החזירו את זה. למה? כי יש לנו שלטון שמורכב מפוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם".

"העתיד זה לא משהו שמחכים לו. העתיד זה משהו שמובילים אליו. תפקיד ההנהגה, הוא לשפר ולהפוך את חיינו לטובים יותר ולפעול למען עתיד ילדינו, אבל זה לא קורה".

"היום, לא מתקיים אף דיון, בשום פורום בשלטון, לאן רוצים להצעיד את ישראל בחמש השנים הקרובות. לנו ב'יש עתיד' יש תוכנית מסודרת הכוללת 7 נקודות בנושאים הביטחוניים הכלכליים, בזירה הבינ"ל בחינוך וברווחה, שעוסקת במה שחשוב לציבור הישראלי, כי זה תפקידה של הנהגה".

בסיום המפגש אמר אמיר סולרסקי: "משנתו של יאיר לפיד ותכנית 7 הנקודות שהציג בפני באי הכנס הם קרש ההצלה למדינתנו וכולי תקווה שהעם יאמר את דברו ויציב את יאיר לפיד בראשות הממשלה".

קרדיט צילום: רונן קראוס

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו