"זה הכל בשבילך" – אירוע נשים בסימן יום האישה הבינלאומי 15/3/2017 לשכת בנימין דה רוטשילד, בני ברית, ראשל"צ.


באירוע השתתפו יותר מ100 נשים, אשר באו לקחת חלק בערב מיוחד זה שנערך ממבט מגדרי. את הערב כיבדו בנוכחותם וגם נשאו דברי ברכה , מר דניאל גרץ - סגן נשיא בני ברית ישראל, הגב' נעמי שחר – רכזת הבנות בבני ברית ישראל, הגב' לימור גור – חברת מועצה ומחזיקת תיק קידום מעמד הנשים ושוויון מגדרי בעיר ראשון לציון, הגב' סילביה אהרון – נשיאת לשכת ביל"ו, בני-ברית ראשון לציון.

באולם הוצבו דוכני מכירות ונעימות הפסנתר של תלמיד הישיבה התיכונית בעיר, אוהד מנור , הנעימו לנוכחות את השהייה. יריד המכירות בסימן נשים ונשיות כלל ספרים שנכתבו על ידי נשים, אופיר מרגוליס, סילביה אהרון וד"ר אורלי נתנאל , תכשיטים שעוצבו על ידי נשים, כלי קרמיקה של מרכז מע"ש (מרכז עבודה שיקומי), כלי מטבח, בגדי נשים של בית האופנה בסנדילאב, מוצרי איפור וטיפוח, דוכן להדרכה על סודות האיפור בהדרכת ענת שרם, דוכן לק ג'ל של טליה כהן תושבת העיר ועמדת עיסוי ללא תשלום שהפעילה אורלי בראזני באהבה . בזה אחר זה ובסדר מופתי נכנסו נשים לטיפול במתחם שהוגדר עבורן ונהנו מעיסוי מפנק לאורך כל הערב.

הערב כלל מרתון של הרצאות ממבט מגדרי בסגנון TED בנושאים מגוונים ומעניינים אשר השאירו את הנוכחות עם טעם של עוד. תכני ההרצאות כללו נושאים הקשורים לעולמן של נשים ואשר יש בהן את היכולת לתרום להן להעצמה אישית. מרתון ההרצאות נפתח עם הרצאתה של שיר לב, יועצת בכירה לתזונה נכונה בנושא "אתגר התזונה המודרנית" , לאחר התקיימה סדנא לבריאות האישה עם ענת רותם – אחות מוסמכת , מנחת קבוצות ומאמנת בריאות ואת המושב הראשון חתמו הרצאות על זוגיות ומשפחה, ד"ר אורלי נתנאל הרצתה על "זוגיות מאושרת" ואיריס הכהן , דוקטורנטית, העבירה הרצאה על תוצאות מחקר שערכה בנושא "יחסי הורים- ילדים וזוגיות". המושב השני פתח בהרצאתה של הנשיאה ד"ר הדס-מלכה הכהן, מרצה, חוקרת התנהגויות ברשת ויועצת לשילוב טכנולוגיות בהוראה ועיצוב פדגוגי של קורסים מקווני. נושא ההרצאה היה "נשים וסיכונים ברשת האינטרנט ובאמצעים אלקטרוניים" והמושב הסתיים בהרצאתה של מנכ"לית בית האופנה בסנדיאלב "להתלבש בתשוקה".

במהלך הערב הוגש כיבוד עשיר ובין ההרצאות התקיימה ארוחת ערב.
הערב נחתם במופע "בין עצב לחיוך" -ספרה וסיפורה של תושבת העיר, אופיר מרגוליס. התמודדות של נערה עם מחלת הלוקמיה. הקשיים הפיזיים והחברתיים עם בני גילה, ההחלטה ללקיחת אחריות ,חשיבה חיובית וצמיחה. אופיר גם הופיעה עם שירים שכתבה ושרה ובדרך לאלבום שירים.

אופיר, רק בת 18 – זכתה לתשואות קהל הנשים באולם על האומץ והנחישות להתמודד, להצליח ולהוות דוגמא. עין לא נשארה יבשה. הייתה זו התרגשות רבה הן לאופיר והן לבני המשפחה שליוותה אותה.

לדברי הנשיאה ד"ר הדס-מלכה הכהן "לאחר האירוע קיבלנו מחמאות רבות הן על התוכן והן על הקונספט. גם בעלות הדוכנים הביעו שביעות רצון מהמכירות ובקשו שלא נשכח אותן באירועים הבאים. אני מודה לכל המרצות המופלאות שעמדו באתגר הלא פשוט של TED וב-15 דקות של הרצאה הצליחו לרתק את הנוכחות ולהוסיף לעולמן ידע משמעותי ומעצים. צוות ההיגוי המופלא שלי בלשכה שחלק נכבד מהן הרצו בערב הזה, עשו הכל באהבה ובהתנדבות מלאה למען נשות העיר והסביבה. אני מודה לכל הנשים שהיו איתנו והשתתפו באירוע ולהתראות באירועים הבאים".

לפרטים נוספים והצטרפות ללשכת נשים בנימין דה רוטשילד בני ברית ראשל"צ מוזמנות ליצור קשר עם הנשיאה ד"ר הדס-מלכה הכהן 054-2900898 . 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו