אגם ראשון ואגם הנקיק במערב העיר אומנם "נולדו" באופן מלאכותי לפני כ-18 שנים, אבל ברבות השנים הפכו ל"טבעיים" יותר ויותר. הציפורים הנודדות כבר הכניסו את ראשון לציון לרשימת תחנות העצירה והתדלוק והן כבר חלק מהנוף בפנינות הטבע השוכנות בסמיכות לחולות ראשון לציון, שאגב גם הם מהווים שטחי מחיה לחזירי בר, שועלים, תנים ועוד.

השבוע הצטרפו דיירים חדשים לאגם ראשון השוכן למרגלות היס פלאנט והסופרלנד- אפרוחי ברווזים ששטו בהנאה ליד אמם.

נזכיר כי אגם ראשון ואגם הנקיק הינם אגמים מלאכותיים שעיריית ראשון לציון יזמה על מנת לאגור מי גשמים ולעשות בהם שימוש. בצד השני של אגם ראשון הוקם לאחרונה מתקן רחיפה יחיד מסוגו בארץ. העירייה הקימה טיילת דק מרחפת על פני המים היוצא ממתחם היס פלאנט ומעניק עמדת צפייה מצוינת לציפורים הנודדות שמוצאות בית חם באגמי העיר.

עיריית ראשון לציון מקדמת בימים אלו הקמת פארק אקולוגי ענק שיתפרש על שטח כולל של למעלה מ-300 דונם. מרכז הפארק יהיה למעשה אגם הנקיק הארוך אותו מתכוונים להרחיב ולהעמיק עוד יותר ובסך הכל האגם יתפרש על שטח של 150 דונם. מסביב יוקמו מדשאות על שבעה דונם ועוד כשלושה דונם יועדו למתקני משחק. 13 דונם יהיה מיועד לאזור פיקניק ומחנאות ו-35 דונם לשימור ושיקום. את כל זה יקיפו 140 דונם של מחייה עשירה. הפארק יכלול גם טיילת היקפית, טיילת מעגלית ושבילי אופניים. את האגם יחצו שלושה גשרים. עלות הקמת הפארק מוערכת בכ-50 מיליון שקלים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו