מספר שעות בלבד לאחר סיום המשחק מול מכבי תל אביב, הכתומים יצאו לכיוון נתב"ג ועברו מסע ארוך שכולל לא פחות מ-3 טיסות עד שהגיעו ליעד.

במשחק הקודם של הכתומים במסגרת פיב"א יורופ קאפ, מכבי ראנד מדיה ראשל"צ הפסידה לוילרבאן הצרפתית 71:81. למרות ההפסד הכתומים הבטיחו את מקומם בשמינית הגמר שיתקיים בשיטת הטוב מ-3. הקבוצה בכתום תעפיל לשלב הטופ 16 מהמקום השני בבית, אלא אם כן וילרבאן תפסיד לנובו מסטו במשחק המקביל, בעוד הכתומים ירשמו ניצחון על קטאייה הפינית.

עלייה מהמקום הראשון בבית תבטיח לכתומים את יתרון הביתיות. משחקי שמינית הגמר נדחו עקב משחק גביע המדינה ויתקיימו במהלך החודש.

במפגש הקודם בין מכבי ראנד מדיה ראשל"צ לקטאייה שהתקיים בבית מכבי, הכתומים גברו על האורחת 85:96 במשחק שכלל הרבה שואו טיים שסיפקו כריס רייט ושון דאוסון. השחקנים בכתום במחצית שנייה נהדרת הצליחו לעצור את הפינית על 32 נקודות בכל המחצית והובילו בסיום לניצחון. ארבעה שחקנים קלעו בדו ספרתי (שלושה מעל 20 נקודות): ליונס ורייט 22 כ"א, מונרו 21, דאוסון 17.

שון דאוסון: "אנחנו שמחים שהעפלנו לשמינית גמר, אבל המשימה עוד לא נגמרה. המטרה היא לסיים את שלב הבתים עם ניצחון ובתקווה גם לסיים במקום הראשון בבית ולהבטיח את יתרון הביתיות, למרות שזה לא תלוי רק בנו". עוד הוסיף דאוסון: "אנחנו נעלה על המגרש וניתן את המקסימום שאנחנו יכולים על מנת לחזור הביתה עם ניצחון".
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו