מזהמים פיראטים בראשון לציון

, 26.05.15 / 14:15

השיטה של המזהמים: שופל יוצר את הבור, המשאית פורקת לתוכו פסולת ותצפיתן מוודא שאף אחד לא מגיע- אחרי ששפכו פסולת בניין בשטח פתוח בלב העיר והזרימו שפכים לקו הביוב העירוני, המזהמים הפיראטים מחפשים דרכים חדשות

המזהמים החדשים הופכים ליותר ויותר מתוחכמים בניסיון להערים על רשויות האכיפה, הפעם זה לא צלח להם. פקחי הסיירת הירוקה בחברה לבטחון זיהו לפני כשבועיים סימנים של קבירת פסולת ממשאית ושופל באזור התעשייה במערב העיר. בחברה לבטחון החליטו להגביר סיורים במקום בתקווה לעלות על עקבות המזהמים. מספר ימים לאחר מכן זיהה צוות סיור כי העקבות שהיו במקום נעלמו ונוצרו עקבות של קבירה חדשה של פסולת.

בשלב הזה הוחלט לקיים ביקורת בכל העסקים הסמוכים. בתום חקירה ראשונית עלתה התמונה הבאה: משאית מדגם וולבו נכנסה לאזור ושפכה פסולת שלוש פעמים במהלך הלילה, לאחר מכן הגיע שופל שקבר את כל הפסולת הזו, כמובן כדי להעלים ראיות.

הסיירת הירוקה נערכה לבצע מארב במקום על מנת לתפוס את המבצעים על חם. ואכן, יומיים לאחר מכן, סמוך לשעה אחת בלילה, לאחר תצפית של כשעתיים וחצי על ידי המפקחים שמעון בלום ואורן לוי, זוהתה משאית מסוג וולו לבן נכנסת כאשר בכניסה מחפה עליה תצפיתן בגיפ'. המשאית נראתה בברור כאשר היא שופכת את התכולה בשטח ולאחר מכן בוצע אחריה מעקב.

לנהג המשאית נרשם דו"ח על ההשלכה וכרגע מתקיים הליך חיוב לסילוק המפגע על חשבונו, צפויים סנקציות ואכיפה נוספת כנגד המעורבים, בכללם התצפיתן ששויך לדבר העבירה.

נזכיר כי זו אינה הפעם הראשונה שנהגי משאיות ועובדי חברות לשינוע פסולת, מרוקנים את תכולתם בשטחים אסורים וזאת כדי לחסוך עלות פינוי ונסיעה. לפני מספר חודשים היו אלו נהגי משאיות שנתפסו זה אחר זה, על ידי פקחי הסיירת הירוקה של החברה לבטחון, שופכים את תכולת המשאיות באזורים מבודדים בעיר. לפני כחודש הגדיל נהג ביובית לעשות כאשר הוא רוקן שפכים בביובית בה נהג לתוך מערכת הביוב העירונית. מלבד הנזק הסביבתי האדיר, מדובר גם בנזק כלכלי למערכות העירונית. ברוב המקרים, המבצעים ושולחיהם, מחויבים בעלויות הפינוי והניקיון.

מחזיק תיק החברה לבטחון, מ"מ וסגן ראש העירייה , רז קינסטליך, אמר: "הסביבה חשובה לנו ואנו נתפוס את כל מי שמזהם ומלכלך אותה. בלילות ובימים, במרחבים הפתוחים ובמקומות המבודדים ביותר, אנו נמצה את את הדין עם המזהמים. הוריתי לעבות את צוותי איכות הסביבה ולהגביר את האכיפה כנגד המזהמים מהקטן ועד הגדול ". מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, הוסיף: "אנו רואים שהמזהמים לא בוחלים באמצעים על מנת לבצע את זממם ובכל פעם הם משתמשים בשיטות שונות. בכל מקרה אנחנו נדאג שזה לא ישתלם להם".

רוצים להיות מעודכנים בכל מה שקורה בעיר? לחצו כאן  ותנו לייק לדף הפייסבוק שלנו.

# אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בדיווח החדשותי.

הייתם עדים לאירוע? שמעתם סיפור שעשוי לעניין? צילמתם תמונות מיוחדות?
שילחו אלינו למייל- [email protected]

 

 
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו

אולי יעניין אותך גם

 
 
 
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה