פרויקט "שפת רחוב" ממשיך להגיע לעוד ועוד רחובות במרכז העיר ועתה הגיע תורו של רחוב דרובין שיזכה למתיחת פנים בהיקף של שבעה מיליון שקלים. העבודות ברחוב זה יחלו החודש וצפויות להסתיים בעוד כעשרה חודשים. שדרוג הרחוב יהיה יסודי, מן הפרט הקטן ביותר ועד לפרטים הגדולים: בין היתר תתבצע סלילה מחדש של הכביש, שדרוג מערכות התאורה והסדרת מקומות חנייה ברחוב. בנוסף, יוחלפו אבני השפה והמדרכה תרוצף מחדש, יינטעו עצים נוספים ברחוב, יוצב ריהוט רחוב חדש - ספסלים, פחי אשפה ועוד, ברצועת שירות אשר תותיר את המדרכה פנויה עבור הולכי הרגל.

עד כה, הגיע פרויקט "שפת רחוב" ל-44 רחובות בשלוש השנים האחרונות. במהלך שנת 2015 ישודרגו כשמונה רחובות נוספים ועד להשלמת התוכנית בשנת 2018 ישודרגו עוד כ-20 רחובות.

פרויקט "שפת רחוב" עליו אמון אגף כבישים ומדרכות במינהל שפ"ע, הוא פרויקט הדגל של עיריית ראשון לציון לשדרוג, טיפול והסדרת רחובות מרכז העיר. הפרויקט הינו חלק מתוכנית הפיתוח של העיר לפיו צפויים מספר רחובות בעיר הוותיקה לעבור שדרוג וטיפול בחזות הרחוב בהשקעה של למעלה כ -150 מיליון שקלים.

ייחודיות הפרויקט טמון בכך שבתוך זמן קצר באופן יחסי, הרחובות עוברים מהפך דרמטי בחזותם מבלי לאבד את אופיים. לצד פרויקט זה מקדמת העירייה את פרויקט שיפוץ החזיתות במרכז העיר שלמעשה משלים את מתיחת הפנים הן במרחב בציבורי והן במרחב הפרטי כאשר במסגרת התוכנית, כל דייר זכאי להלוואה בסך 30 אלף שקלים למשך עשר שנים למימון מלא של חלקו בשיפוץ, העירייה מצידה סופגת את כל עלויות הריבית וההצמדה. עבור הדייר מדובר בתשלום חודשי קבוע של עד 250 שקלים לחודש.

בשלוש שנים וחצי האחרונות ניתנו הלוואות בגובה של כ-30 מיליון שקלים כאשר כמאה בניינים כבר שופצו, מתוכם כ-30 בצבעים לא שגרתיים, מה שמעניק למרכז העיר חזות צבעונית יותר. כשלושים בניינים נוספים נמצאים בתהליך בפרויקט.

ראש העירייה, דב צור, הוסיף כי שני הפרויקטים יחד מעניקים למרכז העיר הוותיק מראה חדש, מודרני ומאיר עיניים. אדריכלית העיר, ורד סולומון ממן, הדגישה כי העבודות במסגרת פרויקט "שפת רחוב" מבוצעות בעזרת חומרי הגלם האיכותיים ביותר אשר מיועדים לשמור על חזותם לאורך שנים.

בעירייה מוסרים כי במהלך עבודות "שפת רחוב" בדרובין צפויה להיגרם אי נוחות מסוימת ואף ייתכנו הגבלות תנועה או חנייה מסוימות, הפרסומים על כך יופיעו באתר האינטרנט העירוני ובעיתונות המקומית. יש לנהוג בזהירות ועל פי תימרור וסימני דרך בכביש עד להשלמת העבודות.

 

מצורפת תמונה מאחד הרחובות בעיר שבוצע בו פרויקט "שפת רחוב"

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו