קטנועים אאוט, אופניים חשמליים אין. תתחילו להתרגל לנוכחות פקחי החברה לביטחון על אופניים חשמליים. בתום פיילוט שנמשך בשנה האחרונה ובה פעלו שני אופניים חשמליים בעיר. האחד תגבר את נוכחות ניידות הסיור בשכונת קריית ראשון ואילו השני שימש את אגף החנייה החברה לביטחון. בימים אלו מוחלפים כל הקטנועים ובמקומם ירכבו הפקחים על אופניים חשמליים. בחברה מסבירים כי הסיבה לכך היא הפחתה משמעותית בעלויות האחזקה וכן צמצום הזיהום הסביבתי הכרוך בקטנועים. נזכיר כי השימוש שעשתה החברה בקטנועים וכעת באופניים חשמליים מאפשר לפקחים להגיע במהירות לאירועים בעת עומסי תנועה בצירים. האופניים החשמליים יאפשר גם כניסה לתוככי השכונות ולהגביר הנוכחות בקרבת מוסדות חינוך, פארקים וכו'.
האופניים שיכנסו לשירות יצטרפו ל-17 ניידות חדשות מדגם טויטה קורולה המאובזרות בצפירוֹר (צ'קלקה) ומערכות כריזה שהוכנסו לשירות החברה לביטחון לפני כתשעה חודשים. בחברה לביטחון מסבירים כי צי הניידות הגדול יחסית הוא בהתאם להיקף המשימות של החברה שצמח בשנים האחרונות ומאפשר לפקחי החברה להיות מהראשונים שמגיעים לאירועים. כמו כן החברה מקצה משימות נוספות לניידות כמו משמר השכונה החדש שהוקם ביוזמת תושבי נחלת יהודה המתנדבים בלילות יחד עם פקח החברה לביטחון וניידת החברה. סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה הביטחון, רז קינסטליך, שהוביל את המהלך, אמר: "השימוש באופניים החשמליים מבטא את מדיניות העירייה הן בחיסכון ובייעול המערכת והן בשמירה על איכות הסביבה וצמצום הזיהום".

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, הוסיף: "בשנה האחרונה נוכחנו לגלות שלאופניים יתרון משמעותי בכך שהם גם מאפשרים לפקח להגיע מידית לזירת האירוע וגם ניתן לעשות בו שימוש בתוך השכונות ולהגיע לכל פינה ופינה ביעילות ובקלות, בהתאם למגבלות התעבורה בשכונה".
צילום: יניב אוחנה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו