תוכנית השדרוג של שכונת קרית גנים הושלמה.מינהל שיפור פני העיר בראשות ראובן הרשקוביץ ומינהל איכות הסביבה בראשות איתמר לוי שדרגו את השטחים הציבוריים בשכונה בהיקף של כשלושה מיליון שקלים.

מדובר בפרויקט מקיף כאשר 31 רחובות זכו לחיזוק משמעותי בריהוט הרחוב, בין היתר הוצבו ספסלים ואשפתונים, הותקנו שלטי רחוב רגילים ומוארים, סומנו כבישים והוצבו תחנות אוטובוס שאגף התכנון בעירייה אמון על עיצובן.  כמו כן הוחלפו והותקנו עמודי תאורה, תמרורים, עמודי חסימה, לוחות מודעות, מעקה בטיחות ופרגולות.

גם הגנים עברו מתיחת פנים מרשימה, במיוחד השדרה הראשית בשדה נחום שעברה שדרוג בצמחייה ובאבני הריצוף. בגנים שברחובות דן, גינוסר ונגבה הוצבו מתקני משחק והותקן דשא סינטטי.  כך גם בגן אופירה ובסמוך לקופת החולים הכללית. בפארק החולות הוצבו מסלעות למניעת סחף. בשדה נחום 9 הוצבו מתקני משחק ודשא סינטטי, בשדרה הראשית של שדה נחום בוצע גינון מקיף והשלמות צמחייה. כמו כן הוקם גן נוסף לפעוטות ובו מתקני משחק ודשא סינטטי. יש לציין שהעבודות הושלמו לפני המועד המקורי.

נזכיר כי רק בשלוש השנים האחרונות בוצעו עבודות גינון, תשתיות והצבת מתקני כושר ומשחק בעשרה מוקדים בשכונה, בין היתר בבית הספר נגבה שם הוצבו ממתקני כושר ונחנכה חלקה חקלאית, ובפארק החולות, שם הוקם פארק לכלבים וכן מתקני משחק, התקנת דשא והצללה. "הוספנו ירוק לירוק הקיים" אמר ראש העירייה, דב צור, אמר: "קרית גנים הייתה זקוקה לתוכנית מקיפה ולא נקודתית. אני משוכנע שתושבי השכונה מרגישים את ההבדל ונהנים ממנו".

צילום: עיריית ראשון לציון

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו