תושבי ראשון לציון והסביבה מוזמנים לטיול אביבי בשבת הקרובה (22.2.14) בפינת החמד שבין גבעת האירוסים ראשון לציון לנס ציונה. מדי שנה משתתפים אלפים מתושבי העיר בהפנינג שמקיימת עיריית ראשון לציון בשיתוף החברה להגנת הטבע כאשר מטרת האירוע היא להגביר את מודעות הציבור לשמירה על ערכי הטבע באזור ולציין את פריחתו של אירוס הארגמן ושלל פרחי הבר.

במהלך האירוע יזכו המבקרים לשמוע הסברים על החי והצומח, על ייחוד הבוטני של הגבעות, סלע הכורכר שהינו תופעת טבע בקנה מידה עולמי המצוי בסכנת הכחדה וסקירה על הפעילות הציבורית לשמירת גבעת האירוסים וסביבתה כשמורה. גם לילדים ממתינות הפתעות רבות, המדצ"ים העירוניים ונציגי החברה להגנת הטבע יפעילו מיצגים, סדנאות, הפעלות ופינות מחזור ויצירה לאורך המסלול. האירוע יתקיים בהשתתפות מחזיקת תיק בריאות ואיכות הסביבה, חברת המועצה יפעת מאירוביץ' ומחזיק תיק הצעירים, דורון אוזן.

הסיורים המודרכים לגבעת האירוסים יצאו מתחנת הדלק פז(מדרום לצומת גן הוורדים). החנייה בחניון הרכבת "ראשונים". אוטובוס ייצא מחניון תחנת הרכבת לתחילת המסלול וחזרה לחניון הרכבת. בעירייה מציינים כי שביל הגישה ייחסם לתנועת כלי רכב והאירוע מאובטח על ידי המשטרה והחברה לביטחון וסדר ציבורי.

בהתאם למדיניות ראש העירייה, דב צור, פועלת עיריית ראשון לציון לקידום ושיפור בריאות התושבים. במסגרת זו הצטרפה ראשון לציון לרשת ערים בריאות בישראל. הפנינג גבעת האירוסים שמרכזת מקדמת הבריאות העירונית, כוכי נדב, הוא חלק מפעילויות רבות המתקיימות במהלך השנה לטובת בריאות הציבור כמו שינוי התנהגות בריאותית, הרגלי תזונה בריאים, פעילות גופנית, חשיבות השינה, השפעת המדיה על עיצוב התנהגות, מניעת עישון ועוד.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו