זהו, עכשיו זה רשמי. העיר ראשון לציון הצטרפה למועדון הערים האקסקלוסיביות המחזיקות באמתחתם סינמטק עירוני.

לבטח עלתה בראשכם השאלה... הכיצד לעיר הרבעית בגודלה אין עדיין סינמטק עד עצם היום הזה,  כאשר ברשימת הערים המכובדות המתהדרות בקולנוע איכותי נמצאות ת"א, ירושלים, חיפה, חולון, הרצלייה ורחמנא ליצלן גם ראש פינה ושדרות?.... זו גם השאלה בה התחבט ראש עירנו כאשר מצא את עצמו בבוקרו של  יום השבת צופה בסרטי איכות דווקא בעיר רחובות השכנה כשהוא מוקף בתושבי ראשל"צ מנומנמים בטרנינג וכפכפים...ואז, באותו הרגע הגיע לתובנה המוצדקת שגם לעיר היין והקניונים מגיע סינמטק.

וכך משנכנס לתפקידו פעל נמרצות כדי להגשים את חלומו האישי, ואתמול (שני 26/10 ) החזון קרם עור וגידים כאשר נחנך האודיטוריום העירוני שבקומת המרתף של היכל התרבות, הסינמה קלאס המכיל 250 מקומות ובו יוצגו "רק סרטים הראויים לציון" כאמרת הסלוגן המלווה את הכרזה. שוחרי הקולנוע האיכותי ייהנו ממגוון סרטי איכות למבוגרים, סרטי טרום בכורה, קורסים, הרצאות בנושא קולנוע ומועדון הסרט הירוק בנושאי איכות הסביבה ועוד...

השחקן דרור קרן והרקדן עידו תדמור בקבלת הפנים של ערב הפתיחה.

ערב הגאלה התקיים בנוכחותם של ראש העיר מר דב צור ומנכ"ל החברה העירונית לתרבות וספורט, מר אלי פולק שנעזרו בשחקני חיזוק בדמותם של כוכב " 5 דקות מפאריז" (הסרט שהוקרן) דרור קרן והרקדן עידו תדמור כדי לקדם את רוכשי הכרטיסים והמוזמנים שנהנו מכיבוד ואווירה קולנועית שאופיינה בתפאורה של דמויות מעולם הקולנוע, פוסטרים מעוטרים על קירות  האודיטוריום ואפילו כוכבים היו שם על הרצפה ובתאורה נכונה הגימיק עבד יפה.

טרם הקרנת הסרט נאמו מנהל היכל התרבות, מר גיל בלט, מנכ"ל החברה העירונית, מר אלי פולק וראש העיר מר דב צור והודו לכל העושים במלאכה שהביאו את הסינמה קלאס עד הלום, השחקן דרור קרן קיבל זר פרחים ואת שאר האווירה מהערב נשאיר לתמונות ולקטעי הווידאו להעביר- יש סינמטק בעיר.

כן...היה גם סרט. "5 דקות מפריז", בכיכובם של דרור קרן והלנה ירלובה, מגולל את סיפורם של יגאל, נהג מונית בת-ימי חובב שירים צרפתיים מתקתקים, ולינה, מורה למוזיקה, שפעם חלמה להיות פסנתרנית אבל התרגלה לוותר על החלומות שלה. יגאל  כבר ויתר על כל חלומותיו חוץ מהחלום לטוס לפריס, אבל הוא סובל מפחד טיסה. הסרט מספר את סיפור הבדידות של השניים, המתאהבים זה בזו, ומגלים שגם באמצע החיים אפשר לאהוב כמו בסרט צרפתי. כשהם ביחד בת ים הופכת לפריס, והחיים הופכים למרגשים יותר, מפתיעים יותר, מקסימים יותר. אבל דווקא אז החיים מעמידים אותם למבחן וכעת הם צריכים לבחור בין האהבה לבין המציאות בטוחה והמוכרת.

# סרטו של לאון פרודובסקי, "חמש שעות מפריז" נבחר להשתתף בקטגורית Discovery היוקרתית בפסטיבל הסרטים הבינלאומי היוקרתי בטורונטו.

לצפייה בגלריית התמונות המלאה מהערב כנסו לאלבום התמונות בדף הבית.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו