כמו מיטב המדרחובים בעולם הנהנים מדוכני פרחים, מאיירים וקריקטוריסטים, להטוטנים וקוסמים, גם המדרחוב בראשון לציון קיבל את סוף השבוע האחרון בחיוך גדול- וכך יהיה בכל יום חמישי במהלך חופשת הקיץ. בין השעות 18:00 ל-21:00, יפשטו על המדרחוב מתקני ענק לצד מתקנים אישיים קטנים.

אז מה מחכה לנו שם? מתקן תופים ענק שילדים יכולים לשחק עליו, מכונת צינורות גדולה "טבולום" שאפשר להפיק ממנה צלילים ורעשים מדליקים ומתקן אריגה גדול. בנוסף השנה הוספו מתקן ציורי חול שמוקרן על מסך שילדים יכולים להתנסות בו. הדבר מופלא יותר עם רדת החשיכה. מתקן גולות מיוחד מאוד, פאזלים של ציורים מפורסמים שילדים קטנים יכולים להרכיב וקוביות עץ שניתן לבנות מהם ארמונות ועוד המצאות והפתעות.


כמו כן, בכל יום חמישי תתקיים סדנת אמנות מקצועית המועברת על ידי מיטב מורים לאמנות – בפיסול, בניית בובות של תיאטרון בובות, בניית צעצועי עץ וציור בצבעי שמן על כני ציור שכבר הפך לסמל של המדרחוב.

כמובן שבין שלל האטרקציות הייחודיות, יהיו גם הפעילויות הקבועות כמו ג'ימבורי, משחקי הפעלה, סדנאות יצירה, דמויות מומחזות של תיאטרון שטרודל קום ועוד. על הבמה שתוקם במדרחוב יוצגו הופעות, הצגות ילדים , ריקודים ועוד. הכניסה חופשית.

פרויקט חמישי במדרחוב התחיל לפני ארבע שנים, כשהתקבלה ההחלטה להחיות את מדרחוב ראשון לציון שנמצא בתחום הרובע ההיסטורי של העיר ולתת מענה לימי הקיץ החמים בפעילות משפחתית חינמית. המיזם כולל הפעלות מרתקות לכל המשפחה: משחקי חשיבה. משחקי הפעלה, סדנאות יצירה, הצגות קטנות, דמויות שטח , ועוד.


פעילויות גם ברובע

בימי רביעי ושבת, יתקיימו במתחם הרובע מופעי ליצנות, קרקס, סדנאות תיפוף ובועות סבון, הולכי קביים ומתנפחים, כוכבי ילדים וסדנאות יצירה. יש להתעדכן באתר החברה העירונית האמונה על הפעילויות. כמובן הכניסה חופשית גם כאן.

ראש העירייה, דב צור, מזמין את תושבי העיר להגיע ולקחת חלק בשלל האירועים והפעילויות: "כבכל שנה, אנחנו ממלאים את השבוע בפעילויות חינמיות לכל המשפחה".

מחזיקה תיק תרבות, חברת המועצה קרן דנה ג'דה, הוסיפה: "מחמם את הלב להגיע לאירועים השונים ולראות את תושבי העיר נהנים מפעילויות שונות שהכניסה אליהן ללא תשלום. ישנה תכנית יפה ואני מזמינה את כל תושבי העיר להגיע וליהנות מכלל הפעילויות".

צילום: אבי קקון