הפסטיבל מיועד לכל המשפחה והוא צפוי להעניק לתושבים אתנחתא קומית משגרת היום יום שתשלב מפגש בין אסקפיזם איכותי, תרבות עשירה, קומדיות תיאטרליות ובימתיות, איחוד הרכבי בידור מוכרים ומופעים ותכנים מעולם הקומדיה וההומור. במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו ברחבי העיר מופעי חוצות לילדים ולכל המשפחה. המופעים יהיו פתוחים לקהל הרחב במסגרת שבוע פורים בעיר במספר מוקדים עם כוכבי הילדים. מופעי הפסטיבל יוצגו בתשלום.

הפסטיבל יציג שני מופעים אורחים מחו"ל בז'אנר של קומי ייחודי אשר מגיעים לראשונה לישראל:
Kramer on Seinfeld"" - מופע של קני קרמר הדמות האמיתית עליה מבוססת הסדרה סיינפלד. המופע ""Chefs של קבוצת תיאטרון ILLANA מספרד. ברפרטואר הקומי הישראלי יוצגו מופעים חדשים וחגיגיים של מיטב אמני ישראל לצד הפקות מקוריות ייחודיות לפסטיבל: "החברים של ספי" - בהשתתפותם של ציפי שביט ואלי יצפאן (הפקת מקור לפסטיבל), "יורשים חסרי בושה" - הצגת קומדיה פרועה בכיכובם של ניצה שאול, אסתי זקהיים, ענת ברזילי (הפקת מקור לפסטיבל), "טוביה צפיר" במופע חגיגי ומיוחד לפסטיבל, בראבא במופע יחיד חדש, "או אליאס אליאס" בכיכובם של מוני מושונוב, דרור קרן וליליאן ברטו, מיכאל הנגבי במופע " מזל טוב אני אבא" , ננסי ברנדס במופע "ננסי ברנדס חי" , רוני ששון מארח, "הצחוקיה" קומדיה על נושאים שמעסיקים ילדים.

כמו כן, תתקיים במסגרת הפסטיבל תחרות בין דור ההמשך של הסטודנטים בבתי הספר למשחק ברחבי הארץ אשר יציגו "מונולוג קומי" מיוחד לצוות שופטים מקצועי בראשות הבמאי משה קפטן. לזוכה תוענק מלגת לימודים על שמו של ספי ריבלין ע"י ראש העירייה מר דב צור ונציג משפחת ריבלין.

הפסטיבל מציין שנתיים לפטירתו של ספי ריבלין ז"ל (דצמבר 2013) שהיה בן העיר ולימים חבר מועצה ואף זכה בתואר יקיר העיר ראשון לציון. ספי הינו סמל ומודל לרבים משחקני ובדרני ישראל ולכן הוחלט כי יקבל הבדרן את הכבוד הראוי לו. ספי הוא דמות המזוהה עם הומור, צחוק, נונסנס וקומדיה במגוון תפקידים ודמויות אותם גילם על הבמה, בתיאטרון, בהצגות בידור, במופעים, בטלוויזיה ובקולנוע. על דמויותיו של ספי גדל דור שלם של קהל משנות ה- 70 עם תחילת ימי הטלוויזיה בערוץ הראשון בתוכנית הדגל בצוות "ניקוי ראש", דרך פינות משעשעות בתוכנית "זהו זה" המיתולוגית, דמותו של פיסטוק הנצחי בסדרות הילדים ועד סדרות בידור שהוביל בהצלחה כמו מוצ"ש, איצ'ה ועוד.

רוצים להיות מעודכנים בכל מה שקורה בעיר? לחצו כאן ותנו לייק לדף הפייסבוק שלנו.

דבר ראש עיריית ראשל"צ מר דב צור: "אני שמח שבחרנו להנציח את זכרו של ספי ריבלין בפסטיבל שיעלה חיוך על פניהם של תושבי העיר והמבקרים בה. ספי היה איש מצחיק מאוד , ידיד אישי שלי, חבר מועצה ואזרח מעורב ואכפתי. כל חייו תרם לעיר הולדתו ולתרבות הישראלית. הפסטיבל הזה, שכל כולו צחוק והומור ישראלי, כאן בעיר ראשון לציון, מבטא ומסמל את אישיותו הגדולה של ספי ואת החיבור שלו לעיר. אנחנו גאים לייסד פסטיבל זה ומזמינים את כל תושבי העיר ואזרחי המדינה שרוצים קצת לצחוק בימים טרופים אלו להגיע ולקחת חלק בפסטיבל".

הפקת הפסטיבל: החברה העירונית לתרבות ספורט ונופש, ראשון לציון. מנכ"ל: אלי פולק, ייעוץ וניהול תוכן: רמי בז'ה , מנהל אמנותי, בימוי: משה קפטן .

כרטיסים: משרד הכרטיס בטלפון 03-9666141 http://www.hakartis.co.il/

פירוט המופעים

"שלמה בראבא" – מופע יחיד חדש
יום ד' 23.03.16 – היכל התרבות בשעה 20:30

השחקן והקומיקאי שלמה בראבא חוזר לבמות לראשונה בחייו – עם מופע יחיד חדש ואינטימי. בראבא מספר לראשונה בהומור ובגילוי לב את סיפור חייו הצבעוניים במופע ווירטואוזי מרגש שישלב תיאטרון ובידור, הומור ואופטימיות. שלמה בראבא נחשב לאחד השחקנים הדרמטיים והקומיים הבולטים בישראל, הנע על הסאקלה הרחבה בין בדרן מבריק המהווה השראה לבדרנים רבים ובעל הומור נונסנס וירטואוזי ייחודי שכה מזוהה עמו.


"מזל טוב אני אבא" קומדיה בביצוע מיכאל הנגבי

יום ד' 23.03.16 – אולם מופת בשעה 21:00

זוגיות, הריון אבהות – מושגים מעורפלים של תהליך כל כך מוכר הופכים במחזה היחיד השנון, המפתיע והכל כך מצחיק הזה לממשות מצחיקה, מטורפת ומרגשת, כשהכל מספר בפעם הראשונה בגוף ראשון מנקודת מבטו של הגבר. מחזה שנוגע לכולנו, גברים ונשים, אבות ואימהות וכמובן גם ילדים, והפך ללהיט ענק בכל מקום בעולם בו הוצג.
בימוי שמואל וילוזני.
 

"החברים של ספי" הפקה מיוחדת לפסטיבל בכיכובם של ציפי שביט ואלי יצפאן
יום ה' 24.03.16 – היכל התרבות בשעה 20:00
הם היו החברים הטובים של ספי ריבלין על הבמה ומחוצה לה אלי יצפאן וציפי שביט .יחד הופיעו בעשרות הצגות תכניות טלווזיה ומופעי בידור המכנה המשותף של שלושתם היה לגרום לאנשים לצחוק ולצחוק ו...לא להפסיק לצחוק.

"Chefs" – היישר מספרד מופע מיוחד לפסטיבל
יום ה' 24.03.16 – היכל התרבות בשעה 22:30
"השפים" באים לבשל לכם מופע קורע מצחוק. הקבוצה מתמחה ב"פיזיקל קומדי" ז'אנר ייחודי - ללא מילים שמספר את הסיפור בגאונות של מלאכת מחשבת ומתאימה לכל גיל ובכל שפה ומייצרת צחוק ברמה שלא הכרתם!

לינק לצפיה:
https://www.youtube.com/watch?v=ptKcBU0Qku8


"הצחוקייה"

יום ה' 24.03.16– אולם מופת בשעה 17:00
בהופעה מבחר סטנדאפיסטים מוכשרים עושים סטנדאפ על נושאים מעולמם של הילדים: מבית ספר, מורים ועד הורים, אחים, חוגים ועוד ועוד.. מתוך תכנית הטלוויזיה שבערוץ 'ניקלודיאון' במופע קטעים אהובים ומוכרים של הסטנדאפיסטים מכל העונות בשילוב קטעים חדשים. משתתפים: מורן קל, נגה דאנג'לי, עופר ומאור, גרופר ותמיר, ליעוז שם טוב.

"או אליאס אליאס"
יום ה' 24.03.16 – אולם מופת בשעה 21:00
מערכונים ופזמונים מאת חנוך לוין בכיכובם ובבימוים של: מוני מושונוב, ליליאן ברטו ודרור קרן.
"מערכונים מצחיקים ביותר! תוצאה מענגת!" ידיעות אחרונות, "ערב מלא פנינים! לא מספיק לספר, צריך לראות!" הארץ, "להתרגש עד דמעות ולהחזיק את הבטן מצחוק!" כלכליסט.
 

"יורשים חסרי בושה"
יום ו' 25.03.16 היכל התרבות בשעה 22:00
זה קורה במשפחות הכי טובות ...קומדיה פרועה מאת אדיבה גפן , בימוי הדר גלרון בכיכובן של: ניצה שאול, אסתי זקהיים, ענת ברזילי, הדר שחף, זוהר סדן ועוד ...דירת חמישה חדרים מרווחת עם שתי חניות במרכז העיר. היא חלומה של כל יורשת , אלא אם זה מתנגש בחלומה של הדודה הקשישה והערירית ובני משפחתה. ההצגה משקפת מציאות עם התפתחות עלילתית מפתיעה מעבר לכל דמיון . מחזה שנון תוסס ורענן מצחיק ומרגש .

"ננסי ברנדס חי"
יום ו' 25.03.16 אודיטוריום היכל התרבות בשעה 22:00
כוכב טלוויזיה, מלחין, מעבד, מוסיקאי עם הומור! חוזר ובגדול עם מופע סטנד אפ חדש, בכיכובו. ננסי מספר בדרכו החמה והמצחיקה איך זה לחזור לשגרת חיים אחרי 4 חודשים בבית חולים ואיך מעז יצא מתוק. המופע מגולל, ברוח הומוריסטית, את קורות חייו של ננסי, הקשר שלו עם משפחתו , והאבהות בגיל מבוגר.

Kramer on Seinfeld"" - לראשונה בארץ!!
יום ו' 25.03.16 אולם מופת בשעה 22:00
קני קרמר קומיקאי אמריקאי ,אמן סטנד- אפ, יהודי גאה מגיע לישראל !
מופע בידור ייחודי, משולב בווידאו ובשיתוף הקהל. המופע כולל קטעי וידאו נדירים מהתקופה. מופע הבמה של קריימר הוא בגדר חובה עבור מעריצי סיינפלד .

"טוביה צפיר" מופע בידור חדש
מוצ"ש 26.03.16 היכל התרבות בשעה 21:00
את חגיגות השבעים שלו, טוביה רוצה לחגוג במקום שבו הוא מרגיש הכי בבית, על הבמה.
לאחר יותר מחמישים שנות קריירה המופע מורכב מהצצות לחייו האישיים והמשפחתיים, מקטעי בידור וסאטירה ומסיפורים שחווה במהלך המסע המרתק שלו כמוסד של איש אחד בעולם הבידור הישראלי. טוביה פושט ולובש דמויות ישנות וחדשות- שמעון פרס, רובי ריבלין, דוד בן גוריון, מירי רגב, אריה דרעי, אהוד ברק ועוד רבים. המופע מתובל בשירים, קטעי וידאו ומולטימדיה. זו הזדמנות נדירה לפגוש ולחוות את טוביה צפיר- האמן, השחקן, הבדרן והחקיין.

"רוני ששון "מארח את דור הסאנדאפיסטים מראשון לציון
מוצ"ש 26.03.16 אודיטוריום היכל התרבות בשעה 21:00
רוני ששון הסטנדאפיסט "הראשוני" מארח את דור הסטנדאפיסטים מראשון לציון.

ט.ל.ח