"לשון ראשון" 7 - כנס השפה העבריתאת הכנס יפתח טקס הענקת פרס ראש הממשלה ללשון עברית על שם אליעזר בן יהודה.
את הטקס, במעמד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, שרת התרבות, הגב' לימור לבנת וראש העיר ראשון לציון, מר דב צור - ינחה יהורם גאון שיגיש משיריה האהובים של נעמי שמר, במלאת עשור לפטירתה.

השפעת העידן הדיגיטלי והאפליקציות על התפתחות השפה אצל הילדים, השפעת המרחב האינטרנטי והטלווזיוני על שפת הנוער, והשפעת הכפר הגלובלי על מעמדה של העברית – יעמדו השנה במרכז כנס "לשון ראשון", המתקיים זו השנה השביעית בראשון לציון.

הכנס מופק על ידי החברה העירונית ראשון לציון בניהולו של אלי פולק. 
מנהלת הכנס: רות מקבי , מנהלת הרשות לתרבות ואמנות
עריכת תוכן: אתי אנטה-שגב.
הפקה בפועל: חברת פאזה

לכנס ועדת היגוי אקדמית:פרופ' אביגדור שנאן, פרופ' אורציון ברתנא, ד'ר עליזה עמיר, דר' דרור אידר, ליאור ליאני, ניצן זעירא ונציגות ממשרד התרבות והספורט ומההסתדרות הציונית העולמית

"למן אז נדלקה בנפשי אש האהבה ללשון העברית, אש אשר מים רבים של שטף החיים אחרי כן לא יכלו לכבותה "אליעזר בן יהודה/החלום ושברו

את הכנס יפתח טקס הענקת פרס ראש הממשלה ללשון עברית על שם אליעזר בן יהודה.
את הטקס, במעמד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, שרת התרבות, הגב' לימור לבנת וראש העיר ראשון לציון, מר דב צור - ינחה יהורם גאון שיגיש משיריה האהובים של נעמי שמר, במלאת עשור לפטירתה.

את הכנס ינעל יום עיון מיוחד, שיוקדש לזכרו של השחקן ספי ריבלין, תושב העיר ראשון לציון, ואשר יעסוק במנגנוני ההומור בסוגות השונות שבמרכזם – שפת ההומור בסטירה הישראלית לאורך השנים.

"פעם הייתה כאן העברית שפת הרחוב של אלוהים עכשיו אני אומר בה דברי תשוקה קדושים"
יהודה עמיחי/תיירת

הפקות המקור הגדולות של הכינוס יוקדשו לשירי המשוררים של אריק איינשטיין, ולשפה המתחדשת במחזאות העברית של בימת התיאטרון הקאמרי במלאת 70 להקמתו.

דב צור, ראש העיר המארחת, עיריית ראשון לציון שיזמה את קיום הכנס זו השנה ה-7: "מאז ימי המושבה הראשונים בתקופת העלייה הראשונה ועד להיותה העיר הרביעית בגודלה בישראל, מהווה ראשון לציון בית לשפה העברית. כנס הלשון מתקיים בעירנו זאת השנה השביעית ואנו גאים להעניק לשפה העברית את הבמה מידי שנה בשנה. השפה העברית היא אחד החוטים המקשרים של העם הזה בכל שנות קיומו, ודווקא היום, כאשר הגלובליות משתלטת על חיינו, עלינו לבצר את מעמדה של העברית, לדבר בה ואודותיה ולראות כיצד היא מתאימה עצמה לעידן בו אנו חיים".

קרדיט צילום:גדי דגון

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה