קירות אמן בעירייה-פתיחת תערוכותביום שלישי,ה-18 ליוני ,יפתחו תערוכות חדשות במסגרת פרויקט"קירות אמן"בקומות 4-2 בבניין עיריית ראשון לציון.אבי קקון, יפתח את תערוכת היחיד שלו, "תאווה לעיניים", דה לפידוס, ציירת אוטודידקטית ויוני צ'יפרוט ביצירה באמצעות המחשב.

אבי קקון, צלם והבעלים של אתר האינטרנט Rishonet.com, יפתח את תערוכת היחיד שלו, "תאווה לעיניים". אבי יוצא לסייר בשוק האוכל ביפו, פיסה של ישראליות בורגניתומוכרת,כשהוא מביט בה מזווית חדשה. על ידי שימוש בצילום שחור/לבן הוא מנטרל את הגודש הצבעוני של  דוכני השוק ומדגיש את האינטנסיביות שבהתרחשות האנושית.

אבי מסיט את המיקודממוצרי הצריכה אל מבטיו של הקהל ההומה,כשהוא לוכד את התשוקה הניבטת מעיני ההמון. תשוקה זו הופכת את מוצרי הצריכה המוצעים בשוק לאובייקטים של תאווה.האנשים שאבי מצלם הופכים עיוורים לזולתם כשהם ממקדים את מלוא תשומת ליבם במושא תאוותם, האמירה של אבי חורגת מגבולות השוק והופכת לאמירה חברתית על החברה הישראלית בה אנו חיים היום.

לדה לפידוס, ציירת אוטודידקטית , מציגה סדרת ציורים ובהם טבע דומם ונופים פרי דמיונה. במבט ראשון מציגים ציוריה של לדה פסטורליה שלווה ומושלמת, כל כך מושלמת עד שהיא הופכת למטרידה. העושר הצבעוני, הגודש והטקסטורות הבולטות בציוריה כאילו מרמזים על משהו החבוי תחתם.הפרחים והפירות העסיסיים מצוירים על מצע מקומט ומטופל המזכירים את הקמילה והריקבון העתידים לבוא.

יוני צ'יפרוט יוצר באמצעות המחשב עולמות אגדתיים מלאים בגיבורים גדולים מהחיים. פנטזיה על טבע מושלם ויצורים שמימיים. עולמות פנטסטיים אלו פותחים חלון לנפש, אפשרות לברוח ממגבלות הגוף ולדאות על כנפי הדמיון. מנגד, ברישומים עדינים, מוצגים גיבורים מחייו המציאותיים: אביו, אמו ופורטרט עצמי שלו ניצב למרגלות אנדרטת גבורה. יצירותיו של יוני עוסקות באומץ לב ובדמיון האנושי המאפשרים חופש ללא מגבלות.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה