מחאת האומנים - למה הם מובילים את המאבק למען עצמם ולא למען כולם?לא כל כך אסתטי בעיני שאת מחאת האומנים על מצבם העגום בזמן המשבר, מובילים – משה פרץ, ריטה, עדן בן זקן, אביב גפן, שלמה ארצי, ליאור נרקיס וכו' - עשרות אמנים שמרוויחים בין 50-100 אלף שקל להופעה גם אם מדובר בהופעה בת כשעה של חתונה, ועד עובדים וכו' לפעמים 2-4 הופעות ביום.
הם פנו במכתב נרגש לראש הממשלה שיסייע לאומנים בתקופה זו ומתכננים אירוע מחאה גדול בכיכר רבין....

.

אז נכון שישנם אומנים שמרוויחים הרבה פחות, נכון שהם מדברים גם בשם העובדים בתעשיית הבידור הנלווים אליהם - כמו שאמר אביב גפן - "הנגנים, המפיקים, הנהגים ואנשי הסאונד הם המשפחות שלנו" .... אוקיי – אבל אם דאגתם לעובדים שלכם לתלושי שכר אז הם בצד שמקבל סיוע חל"ת, ואם הם עצמאיים, אז מצבם כמו של כל הקוסמטיקאיות, הספרים, נותני השרות ועוד ועוד ועוד – כולם באותה הסירה – למה קבוצת אומנים מפורסמים שמרוויחים מאות אלפי ומיליוני שקלים בחודש הם אלו שצריכים לעמוד בפרונט של בקשת סיוע כספי למען עצמם ולמען אלו שעובדים אצלם?

.
נכון שרבים מתעשיית התרבות במצוקה – אבל היי לא רק הם – רוב הציבור, גם בתקופות בריאות, נלחם על פרנסתו לגמור את החודש ולא יכול היה לחסוך לחודשיים שלושה של משבר ללא הכנסה.
ומדובר בלקוחות הנאמנים שלכם שמשלמים לכם כ 200-400 שקלים לכל הופעה. דברו גם בשמם. כי את העוגה המוגבלת צריך לחלק בהגינות ולא רק לאלו שיש להם קול.

.
סתם לידיעה - על העצומה שיזמו "מטה המאבק להצלת עולם התרבות והאירועים" חתמו ומובילים - אביב גפן, שלום חנוך, עדן בן זקן, משה פרץ, שלמה ארצי, יהודה פוליקר, מתי כספי, ישי ריבו, אביתר בנאי, אהוד בנאי, מוש בן ארי, ריטה, הראל סקעת, ליאור נרקיס, עברי לידר, קובי פרץ, עדן חסון, חוה אלברשטיין ובכל רגע נתון מצטרפים עוד.
לטענת האמנים, העצומה היא רק תחילתה של המחאה שהם מבקשים להוביל, ששיאה יהיה באירוע מחאה גדול שהם מבקשים לקיים ביום חמישי בערב בכיכר רבין תל אביב.

.
בעצומה כתבו האמנים, בין היתר, "אדוני ראש הממשלה, התרבות הישראלית על כל גווניה תמיד הייתה שם לעזור בעת צרה, היום אנחנו אלו שבצרה ומבקשים ממך לעזור. אנו דורשים ממך לערוך תכנית כלכלית נדיבה ומידית המבוססת על מענקי חירום ועל הזרמה של תקציבים כדי לחלץ את תעשיית התרבות והאירועים ולהצילה מקריסה. להציל את אלה שכותבים את פס הקול ומתמללים את פעימות ליבה של מדינת ישראל..... אל תהיה חתום על האסון הכבד ביותר שנפל על התרבות בישראל. מנע את הקורונה התרבותית שתחסל את התעשייה והושט יד שתמנע מרבבות אנשים להגיע אל חרפת רעב".
אני פונה אליכם האומנים - צאו לכיכר רבין, נצלו את מעמדכם כדי להשמיע את קולם של כולם!


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה