בחודש מאי: מגוון סיורים וירטואליים ביום המוזאון הבינלאומי 2020בשל סגירת המוזאונים על רקע המאבק בקורונה, יום המוזאונים הבינלאומי (12.05) יתקיים השנה במתכונת מקוונת כשעשרות מוזאונים בישראל יפתחו את שעריהם הווירטואליים ויזמינו את הקהל לסיורים מקוונים בתערוכות ולקחת חלק בסדנאות, הרצאות, פעילויות יצירה אונליין ועוד. במוזאון לתרבות הפלשתים באשדוד מזמינים אתכם להצטרף לסיור וירטואלי בעולמם של הפלשתים ולבקר בתערוכת "בורא מאורי האש" המוצגת במוזאון

המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן

איגוד המוזאונים הישראלי והמוזאונים השונים ברחבי הארץ מזמינים את הציבור הרחב "לבקר" בעשרות מוזאונים ברחבי הארץ לכבוד יום המוזאונים הבין-לאומי שיתקיים ב-12 במאי.

יום המוזאונים הבין-לאומי נחגג מדי שנה ברחבי העולם במטרה להגביר את המודעות לחשיבות תרומתם של המוזאונים לחברה, לעודד הרחבת אופקים ולהנגיש לקהל הרחב את תחומי המדע, האמנות, האדריכלות ומורשת התרבות - המוצגים במוזאונים.

השנה, בשל המאבק בנגיף הקורונה, יתקיים יום המוזאונים הבין-לאומי במתכונת מקוונת, תחת הכותרת: "מוזיאונים: מרחבים של שוויון ורב תרבותיות".

עשרות מוזיאונים בישראל יפתחו את שעריהם הווירטואליים ויזמינו את הקהל לסיורים מקוונים ברחבי המוזיאון, בתערוכות הקבע ובתערוכות המתחלפות, לקחת חלק בסדנאות, הרצאות, פעילויות יצירה אונליין ועוד.

יום-המוזיאונים 2020 - מדעטק. צילום: עידו קגן Laura Steiner

בין המוזאונים שייפתחו ללא תשלום לקהל הרחב: מוזיאון ישראל, מוזיאון הרצליה, מוזיאון תל אביב לאמנות, מוזאון ארץ ישראל, מוזאון ראשון לציון, המדעטק, מוזיאון ינקו דאדא, מוזאון האדם והחי ברמת גן, מוזאון כפר סבא, מוזאוני חיפה, מוזאון מגדל דוד, מוזיאון ה"החאן", בית האמנים ירושלים, צריף בן גוריון ועוד.

רשימת המוזאונים הפתוחים ללא תשלום, שעות הפתיחה והפעילויות השונות מפורסמת באתר איגוד המוזאונים הישראלי ובאתרי האינטרנט של המוזאונים ברחבי הארץ.

המוזיאון לתרבות הפלשתים באשדוד יפתח גם הוא את שעריו הווירטואליים ומזמין אתכם להצטרף לשני סיורים דיגיטליים לכל המשפחה שצולמו במיוחד עבור יום המוזיאונים.

הסיורים והפעילויות במוזאון לתרבות הפלשתים באשדוד:

10:00 - עולמם של הפלשתים
"קבוצה של אנשים מגיעה לחופי ישראל לפני כ- 3,000 שנה. מה מביא אותם הנה? מנין הגיעו? מי הם בכלל ולמה הסיפורים על דויד וגליית או שמשון ודלילה, הפכו להיות מלאי אתוס במקרא ומוכרים לנו כל כך? הצטרפו אלינו לסיור מרתק מפי ד"ר עמית דגן, מרצה בחוג ללימודי ארכיאולוגיה באוניברסיטת בר אילן, וחופר בתל צפית, גת המקראית, אחת מעריהם של הפלשתים. הסיור הינו הראשון מתוך סדרת הרצאות של ד"ר עמית דגן בתערוכה, שיעלו בהמשך בפייסבוק המוזאון. אוצרת התערוכה: גלית ליטני.

16:00 - הדרכה בתערוכה "בורא מאורי האש"
תערוכה המתבוננת על אור ואש בעולם היהדות. התערוכה מתבוננת על כלים של אש אשר בויתו והפכו עם הזמן לכלי פולחן, זיכרון, לשימוש במועדים וחגים. סיגל מאור, מדריכת המוזאון, תיתן לנו הצצה לפריטים נבחרים. התערוכה הינה האחרונה של אוצרת המוזאון, יעל ויזל ז"ל, שהלכה לעולמה במהלך הכנת התערוכה. ליווי אוצרותי: מירב רהט.

הסיורים יעלו בדף הפייסבוק של המוזאון (לחצו כאן)


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה