בני הנוער מראשון לציון חושבים על מעשים טובים גם במהלך הטיול השנתיבדרך חזרה מרמת הגולן, בני הנוער משכבת י"א במקיף ח', החליטו לעשות מעשה טוב - הם נכנסו לבית אבות בטבריה לשמח את הדיירים והצליחו בכך

"התרגשו עד דמעות". מתנדבים בבית האבות בטבריה, צילום: באדיבות עיריית ראשון לציון

לאחרונה חזרה שכבת י"א ממקיף ח' על שם חיים בר לב מטיול שנתי ברמת הגולן. 170 התלמידים וצוותי ההוראה עצרו בדרכם חזרה לארבע שעות בבית אבות בטבריה. התלמידים שיחקו עם הדיירים במשחקי חברה, שוחחו איתם ושרו שירים.

היליי חן, אחת התלמידות, סיפרה: "כשנכנסנו לבית האבות ופגשנו את הדיירים חלק מהתלמידים התרגשו עד דמעות ונזכרו בסבים ובסבתות שהיו להם. השיא היה כשפגשנו קשיש שהראה לנו את היכולות שלו בהורדת ידיים ובשכיבות שמיכה. הופתענו לשמוע שהוא בן 87 והצליח לגבור על תלמידים בני 17".

רכזת התפתחות אישית ומעורבות חברתית במקיף ח', סיגל גרינפלד- מיטלמן, הוסיפה: "ההתנדבות נעשית בבתי יתומים, בהוסטלים של אנשים בעלי צרכים מיוחדים ובמפעלים שבהם עובדים אנשים בעלי צרכים מיוחדים. לעיתים יש גם התנדבות לפעילות חקלאית במסגרת השומר החדש.

"התלמידים משקיעים 100 אחוז ועושים ככל יכולתם לשמח את המעורבים בעשייה. המשוב שאנו מקבלים מחמם את הלב".

מקיף ח' לא לבד. גם תלמידי כיתות ט' במקיף ד' שילבו בטיול השנתי לצפון הנגב התנדבות באתר ארכיאולוגי פעיל לצד רשות העתיקות. הם חפרו ועשו כל מה שנדרש מהם בשטח.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה