תנועת רכבות הנוסעים תחודש באופן הדרגתי מאמצע החודשבתום דיון מקצועי שנערך ביום חמישי, בראשות שר התחבורה הח"כ בצלאל סמוטריץ', ובהשתתפות מנכ"ל רכבת ישראל מיכאל (מיכה) מייקסנר, אנשי הרכבת ואנשי משרד התחבורה, החליט שר התחבורה כי תנועת רכבות הנוסעים תחודש בהדרגתיות החל ממוצאי שבת ה- 16.5

צילום באדיבות רכבת ישראל

ברקע ההחלטה מפת הביקושים לתחבורה ציבורית העומדת נכון להיום על 20% בלבד והצורך להשלים כמה שיותר עבודות תשתית בהינתן הביקוש הנמוך לשירותי התחבורה הציבורית וממילא הפגיעה הקטנה בנוסעים בביצוע העבודות בעיתוי הנוכחי ולא בתקופה בה הביקושים יהיו גדולים יותר וממילא הפגיעה הנוסעים תהיה גדולה יותר.

תנועת הרכבות תחודש בכפוף לאישורו של משרד הבריאות תוך בחינת כלל המרכיבים הדרושים לשמירה על בריאות הנוסעים, בהתחשב בקושי הטבעי לשמור על כללי הריחוק החברתי הנדרשים בקרונות הרכבת.

נוסעי הרכבת יידרשו לאחריות חברתית בדומה לכלל המקומות הציבוריים, הכוללים שמירה על מרחק, עטיית מסיכה והימנעות במקרה של תסמיני מחלה.

בהנתן האישור הנדרש, תנועת הרכבות תחודש בחלקה הגדול כבר באמצע חודש מאי, למעט מספר קוים שיקבלו מענה באמצעות תחבורה ציבורית או היסעים. ההנחה היא כי החיילים ימשיכו להשתמש בהסעות של משרד הבטחון.

רכבת ישראל תקיים הסברה בקרב הנוסעים, ותפעיל מערך בידוק מוגבר בכניסות לתחנות, המאבטחים יבדקו חום, יתשאלו את הנוסעים, וכן יחייבו חבישת מסיכה וחיטוי ידיים.

בשבועיים שנותרו עד חזרת הרכבת לשגרה, תמשיך האצת הפרויקטים התשתיתיים על המסילות, וכן יתווספו פרוייקטי תשתית נוספים, מתוך רצון להקדים כמה שיותר פרויקטים עתידיים ולהקל עד כמה שניתן על ההפעלה העתידית של הרכבת עם מינימום פגיעה בשירות בעת חזרת השירות לסדרו.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה