שיתוף פעולה בין איכילוב לחברה המתמחה בפיתוח טכנולוגי חדשני - ייפתחו יחד חיסון פוטנציאלי לקורונהבית החולים איכילוב וחברת VAXIL BIO, המתמחה בפיתוח טכנולוגיות חדשניות לטיפול בסרטן ומחלות זיהומיות חתמו על שיתוף פעולה לפיתוח חיסון פפטידי פוטנציאלי לנגיף הקורונה – COVID-19. את המחקר יוביל ד"ר דוד חגין, מנהל היחידה לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית, וזאת באמצעות מאגר ייחודי של דגימות ביולוגיות, ותשתיות המחקר המתקדמות של בית החולים

ד״ר ברייס-פלדמן (ליאור צור, דוברות איכילוב)

"השימוש בפפטידים ויראלים (חלקי חלבונים ויראלים) לצורך חיסון מנסה לעקוף את הצורך בשימוש בנגיף עצמו ולמעשה מנצל את העובדה שכאשר נגיף מדביק תאים בגוף, חלקים של הנגיף מוצגים על פני התא.

אם תתפתח תגובה חיסונית לפפטידים העיקריים, אזי מערכת החיסון תלמד לתקוף ולפגוע בתאי גוף שנדבקו בנגיף ועל ידי כך תמנע הדבקה חוזרת של תאים נוספים", מסביר ד"ר חגין שמוסיף כי "השימוש בפלטפורמה מבוססת פפטידסיגנל, המכוונת לתאים נגועים ולא רק כנגד הוירוס עצמו הינה ייחודית ומבטיחה.

אני רואה פוטנציאל גדול בגישה חדשנית זו ליצירת חיסון נגד נגיף הקורונה. אנו חולקים את החזון של VAXIL ליצירת חיסון במהירות, לתועלת אוכלוסיות רבות ברחבי העולם".

"הסכם שיתוף הפעולה הזה מהווה אבן דרך מרכזית בשלב הפרה-קליני של המחקר למציאת מועמד לחיסון נגד נגיף ה19-COVID, וסולל את הדרך למחקרים קליניים במהלך שנת 2020", מסביר דוד גורן, יו"ר ומנכ"ל חברת VAXIL שמוסיף כי: "המרכז הרפואי איכילוב הינו בית חולים מוביל, ועומד בחזית המאבק במגפת הקורונה בישראל ובעולם. אנו מצפים לעבוד עם ד"ר חגין, ועם צוותי הרפואה והמחקר אשר שותפים למען המטרה החשובה".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה