עושים סדר בהנחיות מה מותר ומה אסור?בתחילת השבוע הודיע משרד הבריאות על הקלות בהנחיות, אך מאז חזר בו ועדכן כי רק הבוקר יחלו הקלות. אז מה מותר ומה עדיין אסור? כל הפרטים >>>

צילום: shutterstock אילוסטרציה

לאחר שנרשמה ירידה בקצב ההדבקה, הוחלט לאפשר הסרת מספר הגבלות, כאשר החל מהיום הוסרה הגבלת ה-500 מטר לצורך פעילות ספורט בלבד, אך הפעילות תיעשה בזוג קבוע בלבד. כמו כן, האיסור על יציאה מעל 100 מטר לצרכים שאינם ספורט, טיפול רפואי, קניות מזון נותרה תקפה. 

רשימת הענפים שפעילותם מותרת:

ריצה - ריצה למרחקים קצרים וארוכים. יש אפשרות להתאמן באופן אישי או קבוצתי. באימונים קבוצתיים באצטדיון אתלטיקה - ניתן עד 10 אנשים בקפסולת אימון. רצים למרחקים ארוכים יוכלו להתאמן במרחב הפתוח על פי הגדרה של 10 אנשים בקבוצה במרחק של 2 מ' אחד מהשני.
קפיצה לרוחק וקפיצה משולשת, קפיצה לגובה וקפציה במוט, מקצועות הזריקה – עד חמישה אנשים בו זמנית סביב בור הקפיצה או המתקן תוך שמירה על מרחק של 2 מ' אחד מהשני.

אופניים - ככלל, הרכיבה תתבצע לא בסמוך לריכוזי אוכלוסייה. אופני שטח - אימונים בשטחים פתוחים, עם שמירה על מרחק של 2 מ' בין הרוכבים. אופני כביש - רכיבה בכבישים, עם שמירה על מרחק בין הרוכבים. במידה והרכיבה מתקיימת במתחם הוולודרום, רוכב אחד במסלול בלבד.

ענפי משחקי כדור – כדורגל, כדורסל, כדוריד, כדורעף, כדורמים, הוקי קרח פוטבול, רוגבי, סופטבול ולקרוס וכד'- אימונים עם הקפדה של שני מטרים ללא מגע בין השחקנים. פעילות במסגרות מאורגנות של ענפי הכדור התחרותיים בהנחיית צוותי אימון בחלוקה של עד 10 אנשים באזורים מתוחמים תחת הקפדה על שמירת מרחק בין המתאמנים שיבצעו אימונים ללא מגע (אימוני כושר וכוח, קליעה לסל, בעיטות לשער, דריבלים, ריצות ספרינט, קפיצות וכו').

כמו כן מותר לשוב לפעילות בענפים הבאים: גולף, פעילות ספורט ימית (שייט מפרשיות, גלישת רוח, גלישת גלים). חתירה וקייאקים, טניס, טיפוס ספורטיבי, טריאתלון, כדורעף חופים, ניווט, סקי מים, קשתות, רכיבת סוסים, טיסנאות, התעמלות קרקע ומכשירים, התעמלות אומנותית, ספורט ריקוד, טניס שולחן, סיוף, קליעה, הרמת משקולות ופיתוח גוף, כדורת, גלגיליות אומנותי, ביליארד, סקווש, בדמינגטון, ספורט מוטורי. אך נדרש להקפיד על שימוש בציוד אישי, שמירה על מרחק בין המתאמנים וחיטוי הציוד.  

יצאתם בלי מסיכה? אתם מסתכנים בקנס!

לצד ההקלות יש להמשיך ולהקפיד על לבישת מסיכות בשהייה מחוץ לבית מעל גיל 6, שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם, רחיצת ידיים מספר פעמים ביום, וכן על יציאה מהבית למרחק של עד 100 מטרים למעט בכדי לקיים את הפעולות המותרות. 

אי חבישת מסיכת פנים ואי נשיאתה עלול לגרור קנס בסך 200 ₪ בפעם השנייה לביצוע העבירה ולאחר מתן התראה בעת ביצוע העבירה הראשונה. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה