נתוני דמי האבטלה בתקופת הקורונההמוסד לביטוח לאומי ערך סיכום של נתוני מקבלי דמי האבטלה בעקבות משבר הקורונה. מהסיכום עולה שהוגשו 1,074,905 תביעות לדמי אבטלה - ב-98.8% מתוכן הטיפול הסתיים. 37% ממקבלי דמי האבטלה חזרו לשוק העבודה (401,338 חזרו לעבודה). סך דמי האבטלה והמקדמות שהביטוח הלאומי שילם מתחילת משבר הקורונה: 8.1 מיליארד ₪. באשדוד: 41 אחוז מהמבוטלים הודיעו על חזרה לעבודה

פילוח מקבלי דמי אבטלה על פי יישובים: עשר הרשויות בהם הוגשו מירב תביעות האבטלה הם: ירושלים ,ת"א ,רשל"צ ,חיפה, פ"ת, נתניה, אשדוד, חולון, ב"ש ורמת גן.

באשדוד הוגשו מעל 28 אלף תביעות לאבטלה וביטוח לאומי, קצת יותר מ- 20 אחוז מהאוכלוסיה בעיר, מעל 11 אלף איש כבר קיבלו מענה ודמי אבטלה

8.1 מיליארד ש"ח סך התשלומים והמקדמות שהביטוח הלאומי שילם מאז תחילת משבר הקורונה: מיליארד שולמו כמקדמות.

1.2 מתוכם דבר המצביע על ירידה משמעותית בשכר זכאי ₪ 177 ממוצע התשלום היומי של דמי האבטלה עומד על: דמי האבטלה בחודשים האחרונים. כלומר, רוב מקבלי דמי האבטלה הם בשכר נמוך יחסית למובטלי טרום הקורונה 

טבלת המוסד לביטוח לאומי
חזרה לשוק העבודה: אזרחים. לעומת זאת, מאז תחילת פתיחת הסגר בתאריך 401,338 מתחילת המשבר חזרו אל שוק העבודה תביעות אבטלה חדשות לביטוח הלאומי.
129,846 נוספו עוד 19/4-ה אזרחים מתוך מבקשי דמי אבטלה. 673,567 עד כה, לא חזרו לשוק העבודה ומאז ניתן לראות האטה בדיווחים החל מה- 6/6 על פי נתוני הביטוח הלאומי עיקר החזרה לעבודה הייתה עד התאריך על שוק העבודה.

שר העבודה והרווחה, איציק שמולי: "במציאות בה שיעורי האבטלה קיצוניים ומשק שהולך ומתכווץ, אף אחד לא מחכה ליותר מחצי מיליון מובטלים. המהלך שהובלנו להארכת תשלום דמי האבטלה עד לאוגוסט היה קריטי, על מנת לאפשר למובטלי הקורונה להשאיר את הראש מעל המים.
דרשתי אתמול בקבינט שבתוך כל החלטה על צמצום או הגבלה בהקשר של ענף מסוים, יוחלט גם על מתווה פיצוי, מדובר בחיים של אנשים ומשפחות ואסור לנו להתמהמה".

מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר :"הביטוח הלאומי ער וקשוב למצב המשך והצורך לאמץ החלטות יצירתיות לחזרתו אל מעגל העבודה, שתצמצם את ממדי האבטלה הפוגעים קשות בחברה ובכלכלה.
משבר הקורונה הוא אירוע חריג ביותר שההתמודדות עם תוצריו מצריכה כלים מתקדמים ולא אנכרוניסטיים.
חובתנו להפנים את ממדי התופעה, להתמקד בעיקר, לאפשר היקף העסקה גמישה, לבטל את תקופת החל"ת המינימלית ועוד פתרונות אפשריים שנציג לשר הרווחה .הכלכלה צומחת כשאזרחים עובדים ואחריותנו לדאוג לעתידם".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה