משרד החינוך פרסם את לוח הבגרות המעודכן

$(function(){setImageBanner('158a9733-99bd-49d9-85b2-d9dae505a6bb','/dyncontent/2024/5/2/8beb9882-e503-4622-a0b8-5e6da7df53d9.gif',17838,'סמי שמעון אייטם כתבה ',525,78,false,46459,'Image','');})

משרד החינוך מפרסם את לוח הבגרויות הסופי. לכל היותר 5 בחינות. בנוסף, יותר בחירה וגמישות בבחירת השאלות. שר החינוך, הרב רפי פרץ: "לא נחסוך בשום מאמץ כדי להבטיח את הצלחתם של תלמידנו". מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "נעשה כל שנדרש כדי שהתלמידים שלנו יסיימו את הלימודים עם זכאות לבגרות בכיסכם"

משרד החינוך נערך לקיים את בחינות הבגרות, ולאור זאת הוא מפרסם היום (ב') את לוח הבגרויות הסופי.  לפי הלוח, הבחינות יתפרסו על פני חמישה שבועות, החל מהתאריך ה- 22.6 ועד לסוף חודש יולי, במסגרתם יבחן התלמיד לכל היותר ב- 5 מקצועות:

מקצועות החובה: מתמטיקה, אנגלית ושפת אם.
מקצוע אחד מתוך אשכול הומניסטיקה: ספרות/תנ"ך/ היסטוריה/ אזרחות.
מקצוע אחד מתוך אשכול מדעים: כימיה/פיסיקה/ ביולוגיה/מדעי המחשב (ובלבד שהתלמיד משוייך לאחת מהמגמות הללו).

כאן לומדים | צילום המחשה: pixabay.com

לפי לוח הבגרויות
 בשבוע הראשון: אשכול מדעיים –התלמידים ייבחנו באחד ממקצועות כימיה/פיסיקה/ ביולוגיה/מדעי המחשב, בהתאם להחלטת בית הספר.
בשבוע השני בגרות במקצוע מתמטיקה
בשבוע השלישי : בגרות במקצוע אנגלית.
בשבוע הרביעי : בגרות באחד מהמקצועות היסטוריה/תנ"ך/ספרות/אזרחות
בשבוע החמישי: בגרות בשפת אם

כפי שהודיעו שר החינוך ומנכ"ל המשרד במקצועות הבחירה שעליהם תלמידים לא ייבחנו השנה יופעל ציון בית ספרי משוקלל שייקבע בתיאום עם נציגי האקדמיה.

לצד פרסום הלוח הסופי, המשרד מפרסם את המיקוד הנוסף שהוא ביצע במקצועות הבגרות. לאור זאת, התלמיד יקבל יותר בחירה וגמישות בשאלות הבגרות, כך למשל:
במתמטיקה: כל שאלוני 4 ו- 5 יחידות לימוד נפתחו לבחירה. בניגוד לשנים עברו, בהם הפרקים היו סגורים, דבר שמנע מהתלמיד בחירה רחבה.

היסטוריה: התלמיד ייבחן על 3 מתוך 4 פרקים. בשנים עברו התלמיד נדרש לענות על כל 4 הפרקים.

ספרות: התלמיד ייבחן על 3 מתוך 4 פרקים, כאשר פרק החובה בוטל. בשנים עברו תלמיד נדרש לענות על 4 פרקים, כאשר אחד מהם נקבע כחובה.

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "ערב פסח תש"פ, ובצל התפשטות נגיף הקורונה, אנו אומרים לבוגרי מערכת החינוך, תלמידי י"א וי"ב, דבר חד וברור – נעשה כל שנדרש כדי שתסיימו תיכון עם זכאות לבגרות בכיסכם. ערכנו לוח בגרויות חדש, הקצינו שבוע שלם של מועדי בחינות, כדי שניתן יהיה להיבחן בקבוצות קטנות, ביטלנו פרקי חובה והרחבנו את אפשרויות הגמישות ובחירת השאלות, כדי שהתלמידים שלנו יגיעו למועדי הבחינה מוכנים, ערוכים, ובטוחים בעצמם.

נקיים מרתונים של תרגולים וחזרות, נמשיך לקיים ניטור מסביב לשעון, ונבצע התאמות ככל שיהיה צורך, כדי שבחינות הבגרות, גם בקיץ זה, יאפשרו לכל תלמיד ותלמידה להצטיין ולהצליח".

לוח בחינות: bit.ly/timetableExam

מיקודים: bit.ly/MikudBagrut


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה