מהשבוע הבא: הלמידה מרחוק מתחדשת עם מערכת לימודים מלאהמשרד החינוך הודיע לצוותי החינוך כי החל משבוע הבא תחל מערכת שעות יומית של 4-5 שעות בלמידה מרחוק: הלימודים בגנים יתחילו בשעה 8:30 ויימשכו עד 13:30, הלימודים בתיכונים יתחילו ב-10:00 ותהיה בדיקת נוכחות שתהווה חלק מהציון

למידה מרחוק אילוסטרציה

אחרי שבועות שבהם הלימודים מרחוק נערכו לפי החלטת המנהלים והמורים, משרד החינוך לוקח את המושכות לידיים ומודיע למנהלים, למורים ולגננות כי החל מהשבוע הבא, הלמידה מרחוק תיערך לאורך יום לימודים שלם. 

על פי ההודעה, הלימודים בגנים יתחילו ב-8:30 ובשעה 10:00 בתיכונים, מה שמלמד על הקושי להחזיר את הילדים לשגרה רגילה. הלימודים בגני הילדים, שיימשכו עד השעה 13:30, יכללו גם פעילות שמחייבת מעורבות הורים בבתים דוגמת משחקים וארוחות.

בבתי הספר היסודיים מומלץ על 29-32 שעות לימודי שבועיות ולא פחות מארבע שעות ביום. כן מומלץ שיום הלימודים יפתח ב-9:00 ומספר שעות הלימודים לא יפחת מארבע היום. בכיתות א' ו-ב' יושם דגש על לימודי קריאה וכתיבה.

בחטיבת הביניים ממליץ המשרד להתחיל את יום הלימודים ב-9:00 וללמד 4 שעות ביום ובתיכונים להתחיל ב-10:00 וללמד 5 שעות. תיערך בדיקת נוכחות שתהווה חלק מהציון. כמו-כן, בתיכונים יערכו מרתונים מרוכזים של מקצועות, סביר להניח שבעיקר מקצועות בגרות.

הלמידה מרחוק תכלול ארבעה מרכיבים: כיתות מקוונות, שידורים מאולפני משרד החינוך, כיתה וירטואלית, אתרים שבהם חומרים ללמידה מרחוק וכן העברת חומרים בטלפון וחומרים כתובים למי שאינם מחוברים לרשת.

לארגון המורים העל יסודיים הסכם עם משרד החינוך, לפיו המורים ילמדו את התלמידים עד להכנה מלאה לבחינות הבגרות. להסתדרות המורים אין לעומת זאת הסכם לגבי הגנים, בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים. עם זאת משלוח המכתבים מעיד כנראה על הנחה של משרד החינוך שלא צפוי עימות איתה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה