לקראת פתיחת גני הילדים - כך זה הולך לפעולבהתאם למתווה מגבלות משרד הבריאות והחלטת הממשלה, גני הילדים בגילאי 3-6 יחזרו ללימודים ביום ראשון הקרוב. בתוך כך, משרד הבריאות קורא לגננות והסייעות להיבדק לקורונה במהלך הסופ"ש. לטובת כך, תיפרסנה נקודות דיגום ברחבי הארץ

גן ילדים - צילום באדיבות משרד החינוך

ההקלות הראשונות בסגר עם הירידה בשיעורי התחלואה בקורונה ברחבי הארץ ייכנסו לתוקפן ביום ראשון הקרוב, במסגרת כך יחזרו גני הילדים בגילאי 3-6 אל ספסל הלימודים, זאת בהתאם לסיכום שבין צוותי המקצוע של משרד הבריאות ומשרד החינוך. 

בתוך כך, משרד הבריאות קורא לכל הגננות והסייעות להיבדק כבר הסופ"ש לקורונה. "אחד הצעדים החשובים בפתיחה בטוחה הוא סיקור גננות וסייעות" - נמסר. "אנו קוראים לכל הגננות והסייעות להיבדק לקורונה".

לטובת כך, תיפרסנה נקודות דיגום ברחבי הארץ במהלך סוף השבוע, את הרשימה המלאה ניתן למצוא באתר משרד הבריאות.

סייעות וגננות שימו לב: יש להגיע עם תעודת זהות ותלוש משכורת, אין צורך בהפניית רופא. בתום הדגימה בתחנות פקע"ר/מד"א, ישלח מיסרון ונדרש להשיב כי בוצעה דגימה עקב סקר גננות וסייעות.

החזרה לגנים תעשה על פי המתווה הבא:

▪️ ימי לימוד - הלמידה תתקיים כבשגרה, ללא פיצול 6 ימים בשבוע, בהתאם למבנה הלמידה הנהוג במקום.

▪️ צוות הגן - צוות הגן הקבוע (גננת, סייעת, בת שירות לאומי וכד') ימשיך לעבוד יחד כבשגרה.

▪️ מרכזי יום חינוכיים (שמרטפיות) - מרכזים אלה יעמדו לרשות ילדי הגננות והסייעות. הם יפעלו ברשויות המקומיות. מרכזים אלה משרתים כיום את ילדי עובדי ההוראה של החינוך המיוחד, וכאמור אליהם יצטרפו ילדי הגננות והסייעות של החינוך הרגיל.

▪️ "צהרוני ''ניצנים'' – ימשיכו לפעול כבשגרה 5 ימים בשבוע, בקבוצות קבועות עד 35 ילדים ובצוותים קבועים. ניתן יהיה לצרף ילדים מ-3 כיתות אורגניות לכל היותר, ובלבד שמספרם הכולל לא יעלה על 28.

▪️ מסכות/משקף - הגננות והסייעות יעטו מסיכות/משקף. הילדים פטורים מעטיה.

▪️ הצהרת בריאות – הילדים יגיעו מדי יום עם הצהרה חתומה.

▪️ מפעילים חיצוניים – לא תתקיים פעילות של מפעילים חיצוניים בגני הילדים.

▪️ גננות וסייעות משלימות - אלו תוכלנה לעבוד ב-3 גנים לכל היותר.

▪️ ערים אדומות - ועדת שרים אמורה להכריז על מגבלות על ערים אדומות או על איזור "מוגבל". הנחיות מפורטות בנוגע לסגירת מערכת החינוך או מגבלות באיזורים אלו יפורסמו בהמשך. ילדי חינוך מיוחד ימשיכו ללמוד ללא מגבלה הן בעיר האדומה או מחוצה לה.

▪️ חטיבות צעירות - הלימודים בכיתות אלו יפתחו רק לילדי הגן.

▪️ בדיקות סקר - משרד הבריאות ממליץ לקיים בדיקות סקר לגננות ולסייעות הגנים (מידע בנושא באתר משרד הבריאות).

לצד ההנחיות החדשות הללו, ימשיכו ילדי החינוך המיוחד, ילדים ונוער בסיכון והפנימיות בשגרת לימודיהם. אלה הוחרגו בתקנות הסגר מלפני כשבועיים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה