הנחיות חדשות: חולה קורונה מאומת יוכל להשתתף בהלוויית קרוב משפחה מדרגה ראשונהבין אם הוא שוהה בבידוד בבית ובין אם מאושפז בבית החולים, יותר לחולה קורונה מאומת להגיע ללוויית קרוב משפחה מדרגה ראשונה באמצעות אמבולנס ייעודי שיוזמן על ידו ועל חשבונו ובהתאם להנחיות קפדניות - כך זה ייראה

ארכיון קורונה - דוברות קפלן

ראש שירותי הבריאות ד"ר שרון אלרעי פרייס שגרה אתמול (ד') לכל בכירי הרפואה בישראל מסמך עם ההנחיות המאפשרות לחולי קורונה מאומתים להשתתף בהלוויית קרוביהם, בין אם הם מטופלים בביתם ובין אם מאושפזים בבית החולים.

לפי ההנחיות, חולי קורונה מאומתים המבקשים להשתתף בהלוויה יתבקשו לפנות למוקד משרד הבריאות (5400*). מוקדני המוקד יעבירו את הבקשות למנהלת המוקד כאשר השתתפות של חולה מאומת בהלוויה תאושר על ידי מנהלת המוקד רק אם מדובר בקרוב משפחה מדרגה ראשונה של הנפטר. ההנחיות להתנהלות תינתנה לפונה על ידי מוקד "קול הבריאות" כשכל הבקשות תתועדנה.

אופן היציאה להלוויה

השתתפות של חולה מאומת בהלוויה תתבצע באמבולנס בלבד, של מד"א או של חברה הפועלת באישור משרד הבריאות, ובהתאם לאופן ההתנהלות המפורט בנוהל הלאומי.

החולה יזמין את האמבולנס, ובעת ההזמנה יבהיר לחברת האמבולנס כי הוא חולה מאומת לקורונה המבקש לצאת להלוויה.

התשלום עבור הנסיעה באמבולנס יתבצע על ידי החולה המאומת.

החולה יחבוש מסיכת פה-אף מרגע היציאה ממקום הבידוד ועד לחזרה אליו. חולה מאושפז בבית חולים: על החולה לקבל אישור של רופא בביה"ח, כי מצבו הרפואי מאפשר יציאה ללוויה. ללא אישור רופא, המעיד כי מצבו של החולה מאפשר יציאה, לא יינתן אישור.

המטופל ימלא טופס פנייה למנהלת מוקד *5400. הטופס בצירוף אישור חתום ע"י הרופא המטפל בבית החולים יועברו מהנהלת בית החולים באמצעות הדואר האלקטרוני למייל: [email protected]. אישור יועבר לבית החולים באמצעות דואר אלקטרוני חוזר למייל ממנו הועברה הבקשה.

הנחיות לנסיעה באמבולנס

האמבולנס יאסוף את החולה מפתח המקום בו הוא שוהה, ובדרך חזרה יורידו בפתח אותו המקום.

ההסעה תתבצע עם מיגון מתאים לחולה ולצוות האמבולנס.

על צוות מד"א המטפל בחולה לעטות כפפות, מסיכה כירורגית או מסיכת 95N (תלוי במצב החולה), מגן פנים/משקף, מגן גוף למצבים מיוחדים. על החולה לעטות מסיכה כירורגית.

בתום הנסיעה, יתבצע ניקיון לאמבולנס.

במהלך כל הנסיעה והשהייה מחוץ למקום הבידוד, החולה לא ירד מהאמבולנס ואף אדם מלבד הצוות הרפואי של האמבולנס לא יעלה לאמבולנס.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה