המתווה המסתמן לפתיחת שנת הלימודים הבאה בצל הקורונה



משרד הבריאות גיבש נייר עמדה שבו פירט את המתווה לחזרה ללימודים. על פי המתווה, במסגרות עד גיל 6 לא יהיו הגבלות על מספר הילדים, וכיתות א'-י"ב ילמדו בקבוצות של עד 18 תלמידים. במשרד טוענים כי הצטברו עדויות שלפיהן ילדים מדביקים פחות

כיתה ריקה. צילום: יורם כהן

משרד הבריאות צפוי להציג היום (חמישי) נייר עמדה ובו העקרונות שלפיהם תיפתח שנת הלימודים הקרובה - כך כפי שמפרסמת לראשונה העורכת הכלכלית של חדשות 12, קרן מרציאנו.

במשרד מציינים כי שיעור התחלואה בקרב ילדים הינו נמוך, וכי מצטברות עדויות שלפיהן ילדים, בעיקר בגיל הרך, מדבקים פחות מאשר ילדים גדולים ומבוגרים ולכן, על פי נייר העמדה, שנת הלימודים במעונות ובגנים עד גיל 6 ייפתחו כרגיל, ללא צורך בחלוקת הילדים לקפסולות. תלמידים בכיתות א'-י"ב ילמדו בקבוצות שיוגבלו ל-18 משתתפים.

עוד הציגו במשרד הבריאות עקרונות חשובים שלפיהם תפעל מערכת החינוך עם חזרתה ב-1 בפסטמבר, ובהם גם המשך שילוב למידה מקוונת מרחוק בתוך מערכת הלימודים הקבועה. אם בתי הספר אכן ייפתחו בעוד כחודש וחצי יהיה עליהם לפעול על פי ההנחיות בכל הנוגע להיגיינה ולעטיית מסיכות.

המתווה החדש יוצג היום בפני הממשלה ומשרדי החינוך והאוצר, לקראת הצעה תקציבית משותפת בנוגע להיערכות לפתיחת שנת הלימודים הבאה. במשרד הבריאות טוענים כי הקפדה על העקרונות הללו צפויה לאפשר את קיום הלימודים בצורה סדירה תוך שמירה על בריאות הציבור והקטנת הסיכון להעברת הנגיף ולהתפרצות במוסדות השונים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה