המלצות לשימוש בטוח בג'יל אלכוהולי לניקוי וחיטוי ידיים (וידאו)ברשתות החברתיות הופצו אתמול דיווחים ותמונות של אישה שהשתמשה לכאורה בתכשיר ג'ל אלכוהולי לחיטוי ונכוותה בידיה לאחר שהתקרבה למקור אש

מבלי להתייחס לאמיתות הדיווח ובשל השימוש הנפוץ בתכשירים מסוג ג'יל אלכוהולי לחיטוי ידיים אגף הגנה מאש בכבאות והצלה מסב את תשומת לב הציבור לעובדה כי מקצת מחומרי החיטוי אכן מסוכנים בשימוש לא אחראי. לפיכך מומלץ לפעול רק על פי הוראות היצרן המצוינות על גבי התכשיר.

סגן טפסר אשי אביזמר ראש ענף חומרים מסוכנים ומפעלים ביטחוניים באגף להגנה מאש בכבאות והצלה מחדד את כללי הזהירות המומלצים בעת שימוש בחומרי חיטוי:

ג'ל אלכוהולי לניקוי וחיטוי ידיים מכיל בד"כ 70% של מרכיב פעיל מסוג אלכוהול (אתנול), שהינו חומר דליק ביותר. מומלץ להשתמש בתכשיר אך ורק לצורך ניקוי וחיטוי ידיים, ולאחר השימוש ועד לייבוש מלא של הידיים, אין להתקרב לאש גלויה, ואין להדליק ולעשן סיגריות.

בנוסף, אין למרוח את הג'ל על משטחים ובגדים ואין לאחסן או להציב את התכשיר קרוב למקור אש או חום כגון: כיריים לבישול, נרות שבת, תנורי חימום וכד'. ג'יל החיטוי מיועד לשימוש חיצוני בלבד ויש להתייחס בכובד ראש לאזהרות היצרן.

אקונומיקה לשימוש ביתי, יעילה מאד לניקוי וחיטוי משטחים. היא מכילה נתרן תת-כלורי בריכוז של כ 3%, שהנו חומר מחמצן ורעיל. במגע עם חומרים אחרים עלולים להיפלט גזים רעילים. הסיכון גדל שבעתיים במקומות סגורים, ועלול להביא לפציעה קשה ואף למוות.

חל איסור להשתמש באקונומיקה ביחד עם חומרי ניקוי אחרים. אין להעביר את החומר מאריזתו המקורית, ומומלץ לקנות אריזות בודדות ולא לאחסן בבית כמויות גדולות של המוצר. כמו במקרה של ג'יל החיטוי האלכוהולי יש לפעול אך ורק ע"פ הוראות היצרן ולאחסן את המוצר סגור והרחק ממגע ידם של ילדים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה