ההקלות על פעילות ספורט - רק אחרי יום העצמאותהשרים אישרו במשאל טלפוני לאפשר פעילות ספורט בכל מרחק מהבית. זמן קצר אחר כך הוקפאה ההחלטה ובסופו של דבר הבהיר מזכיר הממשלה שהחלטה זו תיכנס לתוקף לאחר יום העצמאות, ביום חמישי ב-08:00. עוד אישרו השרים ניתוחים אסתטיים

ממשלת ישראל אישרה בראשו בערב במשאל טלפוני את ביטול מגבלת ה-500 המטרים על פעילות ספורט, כך שניתן יהיה לקיימה בכל מרחק מהבית. 

בנוסף, סוכם על השבת פעילות ענפי הספורט המאורגנים תחת איגודים ואגודות - תחת מגבלות. אלא שזמן קצר לאחר מכן הודיעה מזכירות הממשלה על הקפאת המשאל כדי לאפשר למשרד הבריאות לספק הבהרות לשרים.

לבסוף הושגה פשרה: מגבלת המרחק של 500 המטרים תבוטל רק לאחר יום העצמאות - ביום חמישי ב-08:00 בבוקר. כמו כן, ניתן יהיה להפעיל מרפאה או חדר ניתוח המיועדים לטיפולים וניתוחים אסתטיים. 

עם השרים שדרשו את ביטול המגבלה בישיבות הממשלה האחרונות נמנים שר הרווחה אופיר אקוניס, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שרת הספורט מירי רגב ושרת השיכון יפעת שאשא ביטון. 

בענף האתלטיקה תתאפשר ריצה למרחקים קצרים וארוכים. יש אפשרות להתאמן באופן אישי או קבוצתי. באימונים קבוצתיים באצטדיון אתלטיקה - ניתן עד 10 אנשים בקפסולת אימון.

צילום: אשדוד נט

רצים למרחקים ארוכים יוכלו להתאמן במרחב הפתוח על פי הגדרה של 10 אנשים בקבוצה במרחק של 2 מטרים האחד מהשני.

קפיצה לרוחק וקפיצה משולשת, קפיצה לגובה וקפיצה במוט, מקצועות הזריקה – עד חמישה אנשים בו זמנית סביב בור הקפיצה או המתקן תוך שמירה על מרחק של 2 מטרים האחד מהשני.

רכיבה על אופניים תתבצע לא בסמוך לריכוזי אוכלוסייה. אופני שטח - אימונים בשטחים פתוחים, עם שמירה על מרחק של 2 מטרים בין הרוכבים.

אופני כביש - רכיבה בכבישים, עם שמירה על מרחק בין הרוכבים. אם הרכיבה מתקיימת במתחם הוולודרום (זירת מסלולים לאופניים) - רוכב אחד במסלול בלבד.

בענף הטניס ניתן אישור מיועד לאיגודים בלבד, עד שני שחקנים במגרש בו זמנית (אחד מול אחד). הקפדה על שמירת מרחק אחד מהשני באזור הרשת. 

בענפי משחקי הכדור – כדורגל, כדורסל, כדוריד, כדורעף, כדורמים, הוקי קרח פוטבול, רוגבי, סופטבול ולקרוס וכדומה - אימונים יתקיימו עם הקפדה של שני מטרים ללא מגע בין השחקנים. 

פעילות במסגרות מאורגנות של ענפי הכדור התחרותיים תבוצע הנחיית צוותי אימון בחלוקה של עד 10 אנשים באזורים מתוחמים תחת הקפדה על שמירת מרחק בין המתאמנים שיבצעו אימונים ללא מגע (אימוני כושר וכוח, קליעה לסל, בעיטות לשער, דריבלים, ריצות ספרינט, קפיצות וכו').


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה