הבידוד לחולי קורנה מתקצר- אדם ללא תסמינים יוגדר כמחלים אחרי 10 ימים מהבדיקה החיוביתמשרד הבריאות משנה את נהלי הגדרת המחלימים - אדם ללא תסמינים יוגדר כמחלים אחרי 10 ימים מהבדיקה החיובית, ללא צורך בבדיקה נוספת. קיצור תקופת הבידוד של החולה והגדרתו כמחלים יתבצעו על ידי רופא בלבד

ארכיון קורונה. באדיבות כללית

בהתאם לעדכונים האחרונים של ארגונים בינלאומיים בנושא תקופת ההדבקה של חולה מאומת, אימץ משרד הבריאות את המלצות ארגון הבריאות העולמי וקיצר את תקופת ההחלמה והיציאה מבידוד במקרים מסוימים.

לאור הגילוי שאחרי 9 ימי תסמינים הסיכוי להדביק יורד משמעותית, נדבקים יוכלו לצאת מבידוד 10 ימים אחרי הופעתם או מרגע שהתקבלה התוצאה החיובית.

קיצור תקופת הבידוד של החולה והגדרתו כמחלים יתבצעו על ידי רופא בלבד, על פי נתונים שונים, כמפורט בהוראת המנהל, ויביאו להגדרת החלמה מהירה יותר ולחסכון מובהק בכמות בדיקות ההחלמה הנדרשת.

ההנחיות החדשות:

1. במקרה של חולה עם תסמינים שמועד תחילתם ידוע: מרגע שעוברים 10 ימים מהופעת התסמינים, ועוד שלושה ימים לפחות ללא תסמינים, יכול לראות את עצמו פטור מבידוד ללא צורך בבדיקה נוספת.

2. חולים עם תסמינים שלא ידוע מתי הם התחילו: חולה ייחשב כמחלים 10 ימים לאחר קבלת התוצאה החיובית האחרונה ובתנאי שחלפו לפחות שלושה ימים מהרגע שנעלמו התסמינים – ללא בדיקה שנייה.

3. חולים ללא תסמינים: במקרה של חולים ללא תסמינים, כלומר נשאים שנדבקו בלבד, הם יכולים לצאת באופן אוטומטי מבידוד ברגע שחלפו 10 ימים מרגע קבלת התוצאה החיובית האחרונה, ללא תנאים נוספים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה