האם עומס החום הכבד והלחות המעיקה בשבועות האחרונים סייעו בהפצת הקורונה?כבר מספר שבועות עומס חום כבד מלווה אותנו ביחד עם לחות גבוהה, מה שמוביל לכך שהמסיכות הכירורגיות שחובה עלינו לעטות במרחב הציבורי נרטבות במהרה ומאבדות מיעילותם

ארכיון קורונה - משרד הבריאות

בתחילת משבר הקורונה, מיד כאשר יצאה ההנחיה כי על כולנו לעטות מסיכות אף ופה, ההמלצה שהתלוותה לכך הייתה החלפה אחת ליום או אם המסיכה נקרעה או נרטבה - אז היא מאבדת מיעלותה.

בשבועות האחרונים אנו עדים לגלי חום ולחות כבדה באזורינו, במקביל חל גידול דרסטי במספר הנדבקים בקורונה בכל יום ויום.

גם אנחנו, כמו כולם, עוטים מסיכה במרחב הציבורי, וקשה להתעלם מהלחות שמצטברת במסיכה וההזעה המוגברת באזור הפה והאף - לעיתים אף עד כדי קושי לנשום. המסיכה נרטבת אחרי זמן קצר מאוד בחוץ ומאבדת מיעילותה במהרה. 

מסיכה רטובה עשויה להביא אדם שנדבק בנגיף, ואינו יודע על כך, להפיץ נגיפים ורסס מהסיכה. כמובן שגם ההגנה לאדם בריא נפגעת ממסיכה רטובה.

אז מה עושים?

חשוב להקפיד בעת הזו להחליף מסיכות לאחר כל שימוש. העלות של המסיכות היום נמוכה מאוד, ועל מנת לשמור על בריאותכם, החמירו והחליפו לאחר כל יציאה מהבית את המסיכה שנרטבה מהזיעה.

גם משרד הבריאות צריך לרענן את ההנחיות בהתאם. מה שהיה נכון לתקופת החורף, לא נכון לקיץ או לעונת המעבר שמאופיינת בלחות גבוהה ועומסי חום קיצוניים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה