האם ימי הבידוד יתגלגלו על העובדים? בג"ץ עם התעשייניםבג"צ קיבל את עמדת התאחדות התעשיינים וקבע כי ימי בידוד אינם ימי מחלה. לפיכך, צו בריאות העם שלפיו ניתן לנצל ימי מחלה עבור ימי בידוד למי שנחשף לחולי קורונה - אינו חוקי. המדינה קיבלה ארכה עד ל-30 בספטמבר להסדיר את הנושא בחקיקה. בהסתדרות העובדים ממהרים להגיב ואומרים: "לא נשלים עם פגיעה בשכר העובדים"

צילום: shutterstock אילוסטרציה קורונה
שופטי בג"ץ קבעו היום (ב') כי הצו שהוציאה ראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי, שקבע שימי מחלה ינתנו באופן אוטומטי על ימי בידוד - אינו חוקי. לפיכך, בוטל צו בריאות העם שהוצא על ידי מנכ"ל משרד הבריאות משום שהבידוד אינו מוגדר כמחלה.
ההחלטה התקבלה במסגרת עתירה של התאחדות התעשיינים וארגוני הניקיון שדרשו כי נטל המימון של ימי המחלה לא ייפול על כתפי המעסיקים. בית המשפט העליון השהה את ההחלטה עד ל-30 בספטמבר בכדי לאפשר למדינה להתארגן ולהסדיר את הנושא. 

בתגובה להחלטת בג"ץ נמסר מהסתדרות העובדים: "ההסתדרות לא תשלים עם פגיעה בשכר העובדים בשל החלטת הממשלה על ימי הבידוד, ותפעל בכל האמצעים הנדרשים כדי למנוע פגיעה זו. בית המשפט העליון קבע כי אין להטיל את עלות ימי הבידוד על העובדים והנחה את המדינה לגבש הסדר הוגן ומאוזן שיבטיח את המשך תשלום שכר העובדים תוך שמירה על בריאות הציבור".

"ההסתדרות שבה וקוראת למדינה להיכנס בהקדם למו"מ, יחד עם ארגוני המעסיקים, במטרה להחיל על ימי בידוד את ההסדר החל בעת מצב מיוחד בעורף" - עוד נמסר, "הסדר זה מאפשר לעובדים לקבל את שכרם הרגיל על ימי היעדרות כתוצאה מהוראות פיקוד העורף, בעוד שהמעסיקים מקבלים מהמדינה שיפוי בגין שכרם של העובדים בימים אלה. הסדרים מסוג זה מונהגים במרבית מדינות ה-OECD מאז פרוץ משבר הקורונה".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה