בעקבות הסגר: שירות התעסוקה מרענן את הנחיות החל״ת כל עובד שהוצא לחל"ת מאז ה-1.8, למשך 14 ימים, עשוי להיות זכאי לדמי אבטלה, יש לחדש את הרישום באתר שירות התעסוקה ובאתר הביטוח הלאומי

שירות התעסוקה רענן היום (ראשון) את ההנחיות לעובדים הנאלצים לצאת לחופשה ללא תשלום או שפוטרו בעקבות משבר הקורונה.
עובדים שהוצאו לחל"ת נדרשים להירשם באתר שירות התעסוקה ללא התייצבות בלשכות. עובדים השבים לעבודה יידרשו למלא טופס קצר באתר ולהצהיר על חזרתם.

כיצד להירשם כדורש עבודה?
דורשי עבודה חדשים המבקשים דמי אבטלה או קצבת הבטחת הכנסה מביטוח לאומי, נדרשים להירשם תחילה כדורשי עבודה בשירות התעסוקה, ובנוסף להגיש תביעה באתר ביטוח לאומי.

הרישום הראשוני באתר שירות התעסוקה מתבצע בשני שלבים: אימות הזדהות ורישום, והזנת פרטים אשר יסייעו באיתור משרות והכשרות מתאימות.

אז התאריך 1.8.2020, כל עובד שיצא לחופשה ללא תשלום ביוזמת המעסיק למשך 14 ימים לפחות (במקום 30), עשוי להיות זכאי לדמי אבטלה.

צילום: ארכיון

מה עושים אם כבר חזרתי לעבודה, ובעקבות הסגר הוצאתי שוב לחל"ת או פוטרתי?

שירות התעסוקה מדגיש כי בדומה למבקשי עבודה חדשים, גם על מבקשי עבודה חוזרים, לשוב ולפנות לשני המוסדות: לחדש רישום באתר שירות התעסוקה, ולעדכן סטטוס תעסוקתי באתר ביטוח לאומי.

כל עוד לא עברה שנה ממועד התביעה הקודמת, אין צורך בהגשת תביעה חדשה בביטוח לאומי, אלא רק בעדכון סטטוס ובצירוף מכתב הפסקת עבודה מעודכן. שירות התעסוקה מחדד כי במידה והמעסיק האריך את החל"ת, אין צורך בדיווח.

מאיזה מועד אני נחשב זכאי לדמי אבטלה?
מועד הרישום הראשוני או חידוש הרישום ייחשב כמועד תחילת הזכאות לדמי אבטלה בכפוף לקריטריונים של ביטוח לאומי, ומועד תחילת העבודה או החזרה לעבודה יהווה מועד סיום הזכאות.

מומלץ לדורשי עבודה להירשם באתר סמוך ככל הניתן למועד הפסקת עבודתם, ומומלץ לעשות זאת לפני הגשת התביעה לביטוח לאומי. בתום כל חודש, שירות התעסוקה מדווח על ימי האבטלה ו/או זכאות הבטחת הכנסה לביטוח לאומי, ועל פי משולמת התביעה אם אושרה.

מה עלי לעשות כשאשוב למקום עבודתי?
על עובדים ששבו לעבודתם למלא טופס דיווח חזרה לעבודה / תחילת עבודה, באתר שירות התעסוקה, בין אם חזרו למקום עבודתם המקורי או נקלטו במקום עבודה חדש. ללא דיווח, ניתן יהיה להגיע למצב של תשלום יתר ולחובות מול המוסד לביטוח לאומי בגין ימים שבהם בפועל כבר שבו לעבודה.

שירות התעסוקה מעדכן בנוסף כי עקב עבודות תחזוקה שבוצעו באתר לטובת שיפור השירות בתאריך 10.9.2020, דורשי עבודה שנמנע מהם להירשם בתאריך זה יוכלו להשלים את רישומם עד מחר, 14.9.2020 (כולל), והם יוכרו וידווחו למוסד לביטוח לאומי כאילו דיווחו ב-10.9.2020.​

מובטלים המבקשים סיוע מביטוח לאומי בדמות דמי אבטלה או קצבת הבטחת הכנסה נדרשים להיות רשומים כדורשי עבודה בשירות התעסוקה ובנוסף להגיש תביעה במוסד הביטוח הלאומי.

מובטלים חוזרים נידרשים לחדש את רישומם באתר שירות התעסוקה ולעדכן את הסטאטוס התעסוקתי באתר ביטוח הלאומי:

צילום: ירון ברנר

חידוש רישום באתר שירות התעסוקה

לתשומת לב: תהליך חידוש רישום זהה לתהליך הרישום הראשוני (הפרטים הקיימים אודותיכם יוצגו, ותידרשו להשלים את החסר)

עדכון סטטוס תעסוקתי באתר ביטוח לאומי

לתשומת לב: כל עוד לא עברה שנה ממועד התביעה הקודמת לא תידרשו להגיש תביעה חדשה, ותידרשו רק לעדכן את הסטאטוס התעסוקתי ולצרף מכתב הפסקת עבודה מעודכן.

שירות התעסוקה פועל לשיפור השירות וצמצום הבירוקרטיה לעובדים הנאלצים לצאת לחופשה ללא תשלום או פוטרו בעקבות התפשטות נגיף הקורונה ופועל לסייע בחזרה לעבודה ובהכשרה מתאימה לדורשי עבודה ללא קשר לזכאותם במוסד הביטוח הלאומי.

כיצד זה עובד?

עליכם להירשם/לחדש רישום ללשכת התעסוקה באופן מקוון - רישום ראשוני ללשכת התעסוקה באתר. הרישום כולל שני שלבים: 

שלב אימות - בשלב זה תאומת ההזדהות שלכם

שלב הרישום- בשלב זה תזינו פרטים אשר יסייעו בידינו לאתר משרה או הכשרה מתאימה עבורכם

תהליך חידוש הרישום זהה לתהליך הרישום הראשוני.

בסיום הרישום תקבלו מסרון ו/או דוא"ל המאשר כי נרשמתם בהצלחה.

במידה ואתם מעוניינים לקבל דמי אבטלה או קצבת הבטחת הכנסה. לאחר הרישום ללשכת התעסוקה עליכם להגיש או לעדכן סטאטוס תביעה במוסד הביטוח הלאומי:

מובטלים חדשים נדרשים להגיש תביעה באתר מוסד הביטוח הלאומי, מובטלים אשר טרם חלפה שנה ממועד הגשת תביעתם נדרשים לעדכן סטאטוס תביעה באתר מוסד הביטוח הלאומי.

מידע חשוב:

המידע וההנחיות מעודכנים ומתייחסים גם ליציאה לחל"ת בחודש ספטמבר 2020.

החל מיום שלישי 16.6.2020 תתקיים קבלת קהל למוזמנים בלבד.

במידה וזומנתם באמצעות שיחת טלפון - עליכם להתייצב לפגישה.

במידה ולא זומנתם, אין צורך להתייצב וזכויותיכם תישמרנה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה