לראשונה – קייטנת כתיבה לסופרים צעירים בראשון לציוןמשך הסדנא הוא 5 ימים, ובמהלכה התלמידים מבתי הספר חוו מפגשים עם סופרים ומאיירים, והתנסו בתהליכי כתיבה אישיים של סיפורים. סדנת הקיץ התבצע בשיתוף פעולה עם הוצאה לאור "טל מאי", ידיעות ספרים.

תלמידי כיתות ג'-ו' מבתי הספר ויתקין, סיני ואיתמר בראשון לציון העבירו את הימים האחרונים בקייטנת כתיבה יחידה מסוגה. קייטנת הכתיבה לסופרים הצעירים היא יוזמה של "המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך", במסגרת תכנית "עצמאות פלוס", פרי שיתוף פעולה של המרכז, עיריית ראשון לציון והפדרצייה היהודית של גרייטר מטרו-ווסט ניו ג'רסי.

"כתיבת סיפור פוקחת עיניים ואוזניים לסיפורים של אחרים בסביבתנו, ומעמיקה את ההבנה שלנו גם בחיי יום יום", אמר מנכ"ל המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך, דן פוטרמן. "המרכז מאמין שקידום תהליכי כתיבה היא מטרה חשובה בפני עצמה ללומדים צעירים ובוגרים כאחד, וכתיבת סיפורים יכולה להפוך לחוויה אישית מעצימה."משך הסדנא הוא 5 ימים, ובמהלכה התלמידים מבתי הספר חוו מפגשים עם סופרים ומאיירים, והתנסו בתהליכי כתיבה אישיים של סיפורים. סדנת הקיץ התבצע בשיתוף פעולה עם הוצאה לאור "טל מאי", ידיעות ספרים.

לתכנית מספר מטרות - קידום תהליכי כתיבה אצל תלמידים ממוצא אתיופי ושאר התלמידים המשתתפים, חשיפת התלמידים לכתיבה ככלי להבעה ומתן כלים לשימוש בשת הכתיבה להבעה אישית והעצמת התלמידים ויצירת נבחרת כותבים שתעזור להוביל תהליכי כתיבה בכתות.

# התמונות מסיור ופעילות מיוחדת בבית ביאליק בתל-אביב
   קרדיט צילום - אילן ספירא


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה