כ250 סייעות ומפעילות הצהרונים בראשון לציון , השתתפו ביום שכולו העצמה, בהרצאתו של אלי כהן "קחו נשימה".לקראת פתיחת שנת הלימודים, החברה העירונית ראשון לציון ,קיימה יום היערכות סייעות ופעילות צהרונים. הסייעות בחרו להתעצם, דרך הרצאתו של אלי כהן, "לוחם האש" מהסדרה גיבורים- ערוץ 10 , מפקד צוות כבאים ודובר מחוז דרום בשרותי הכבאות.

 החברה העירונית בראשון לציון, מקיימת לאורך כל השנה השתלמויות מקצועיות והדרכה פדגוגית שוטפת, עבור סייעות ומפעילות הצהרונים, ברשת גני הילדים של העיר. במסגרת הפעילות, מתקיים יום מרוכז לעדכון נהלי עבודה, הרצאות בנושא בטיחות בגנים, מתן כלים מקצועיים להשגת  פתרונות והעצמתן במסגרת העבודה.

השנה החליטו לזמן את "אלי כהן לוחם האש" להרצאה מרתקת.  אלי העביר למשתתפות בשעה וחצי את ההרצאה  "קחו נשימה" המספרת את סיפור חייו, הרצוף במכשולים ואתגרים יוצאי דופן, הוא הצליח לרתק את הצוותים ולהיכנס אתו למסע מעצים של חוויה רגשית מעוררת השראה ומוטיבציה, אשר בסופה הן יצאו עם ארגז כלים עשיר, להתמודדות במצבים שונים,  במסגרת העבודה ובחיים בפרט.


הסייעות למדו שהמשפט "אין לא יכול יש לא רוצה", אותו הם נוהגות לומר לילדים מקבל תפנית, והידיעה "שאין דבר העומד בפני הרצון " היא בעצם תזכורת לכך שהם בחרו במקצוע, על מנת להשפיע ושיש להם את היכולות  ליצור אצל הילדים שינויים קטנים עם משמעות גדולה, וגם לסגל לעצמן פתרונות מעשיים להתנהלות ביום יום, ובכך יוכלו להעניק לילדים, מעטפת רגשית, ערכית עמוקה ואיכותית, אשר תלווה אותם בשלבים החשובים לחייהם.  

 

ורד לוי מנהלת רשת צהרוני גני הילדים סיפרה" במסגרת יום ההיערכות החלטנו לשלב את אלי כהן בהרצאתו, הופתעתי לגלות מהיכולת של אלי לרתק סייעות ומפעילות במשך שעה וחצי, ולהכיל בהרצאה כזו כלכך הרבה כלים להעצמה, הכל היה ממש מדויק ומותאם לצרכים שלנו , ונגע בדיוק במקומות שרצינו להעצים את הצוותים. לנו ברשת הצהרונים חשוב שהצוותים יכירו ביכלת שלהן להסתכל על החיים בפרספקטיבה רחבה, חיובית ולהאמין שהכל אפשרי. ואין ספק שאלי חיזק בדיוק את הנקודות הללו דרך הרצאתו. "

תגובות המשתתפות

רויטל  מארגנת האירוע כתבה  " אלי היקר, אני מבקשת להודות לך על הרצאה מרתקת ומעניינת שהעברת היום ביום הערכות למפעילות וסייעות הצהרונים בראשון לציון.
קצת בכי, קצת צחוק שהפכו את הכל לחוויה משמעותית, מרגשת ואישית לכל אחת ואחת מאיתנו, הרצאה עם המון השראה - אין לא יכול יש לא רוצה, יש להמשיך להילחם להשגת המטרה וכמובן להמשיך לחייך !כל צמיחה מתחילה מעשייה, כמו נבט דק שהופך לעץ ענק.תודה רבה רבה לך"

ענבר ירדני " תודה ענקית לך, אלי כהן, על אחת ההרצאות המרגשות המרתקות ובעיקר המעוררות השראה במסגרת יום הערכות לגננות וסייעות הצהרונים. את הסדרה גיבורים שבה הוא הופיע אני לא מכירה אך עוקבת אחריו בפייס כבר זמן מה בגלל תחום הצילום שלו.זכיתי היום שעה וחצי להקשיב לסיפור האישי שלו ולבכות, לצחוק, להתכווץ, להצטמרר והכי חשוב לצאת עם הרבה כוחות. כוחות מלאים בהשראה - שאין לא יכול יש לא רוצה. שאם רוצים משהו נלחמים עליו ובשבילו. והפחד הוא לא זה שישבור אותנו.. אלא ידחוף אותנו להשיג את המטרה. שאם אין אני לי מי לי". 

בת אל כהן "רויטל חייבת לציין שהבחירה שלך להיום היתה מצויינת ממש הרצאה מרגשת תודה."

צילום: ענבר ירדני

לפרטים אודות הרצאתו של אלי בקרו אותנו בפייסבוק

 

 

 

 

 

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה