הושלמה הקמת בית הספר לובה אליאב בנחלת יהודהבית ספר חדש ובו 18 כיתות לימוד, כיתות מחשבים, מדעים, ספרייה וחדר מורים, הוקם בשכונה המתפתחת * אריה (לובה) אליאב, שעל שמו נקרא בית הספר, הוא דמות מופת עבור דור ההמשך בכמיהתו לתרום לחברה בארץ ישראל ובאהבתו את הארץ.

 פתיחת בית הספר היסודי ע"ש לובה אליאב משלים את "משחק הכסאות" שהחל לפני כשנה וחצי ובו היו מעורבים חמישה בתי ספר בעיר. במסגרת ניצול נכון ויעיל של שטחים ציבוריים והתאמת מבני חינוך קיימים, הוביל מינהל החינוך והחברה הכלכלית את התהליך המורכב במסגרתו נבנה בית הספר החדש על שטחו של בית הספר מגן אברהם, שעבר לשכונת רמת אליהו, בשטח שבו פעל בית הספר רזאל ועבר עם בית ספר מאורות לשטח בית הספר רמז הישן. בית ספר רמז החדש נבנה מעבר לרחוב לפני כשלוש שנים.בית הספר החדש שהשנה יהיו בו שתי כיתות א' והוא יצמח מדי שנה, נקרא על שם אריה (לובה) אליאב- פעיל עלייה, התיישבות ושלום, חבר כנסת, סופר וחתן פרס ישראל על תרומתו לחברה. היה דמות מופת עבור דור ההמשך בכמיהתו לתרום לחברה בארץ ישראל ובאהבתו את הארץ. בית הספר משתרע על שטח של 2500 מ"ר ובו 18 כיתות לימוד, כיתות מחשבים, מדעים, ספרייה וחדר מורים. בית הספר נבנה על פי כללי הבנייה הירוקה. חצר בית הספר רחבת ידיים ובה מתקני משחק על דשא סינטטי, אזור להתכנסות ולהצגות וכן משחקי מאוירים על הרצפה כדוגמת סולמות ונחשים. חזית בית הספר שולבה בצבעים מגוונים כמו כתום, צהוב, סגול, כחול ועוד. החברה הכלכלית בראשות ניצן פלג הייתה אמונה על הקמת בית הספר שמוערכת בכ-22 מיליון ₪.

ראש העירייה, דב צור, איחל לתלמידים, להורים ולצוות החינוכי הצלחה בביתם החדש והוסיף כי הושקעו משאבים רבים ומחשבה עמוקה בבניית בית הספר על מנת לאפשר לתלמידים סביבת לימודים מיטבית מזמינה ונעימה". מ"מ יו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית, אייל מושיוב, אמר: "בשעה טובה ומוצלחת נפתחו שערי בית הספר החדש. אני מאחל לתלמידים, למנהלת, לצוות בית הספר ולהורים הצלחה רבה והנאה במשכנכם החדש.

מנהלת בית הספר, סימה ברנדשפיגל, אמרה: "בהתרגשות רבה אנו פותחים את שנתו הראשונה של בית הספר. בית הספר יהווה מקור של עשייה והנאה לכולנו, שתלמידנו יחושו שהם מממשים את עצמם ומגשימים את יכולותיהם הלימודיות, החברתיות והמנהיגותיות. שכולנו נרווה נחת וסיפוק מעשייתנו המשותפת. בבית ספר תינתן לתלמידים האפשרות להתפתחות, לצמיחה אישית ולמנהיגות. אני מאחלת לכולנו שבית הספר יהווה מקור של עשייה והנאה לכולנו, שתלמידנו יחושו שהם מממשים את עצמם ומגשימים את יכולותיהם הלימודיות, החברתיות והמנהיגותיות. שכולנו נרווה נחת וסיפוק מעשייתנו המשותפת."

צילום: חורחה נובומינסקי


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה