מה עשתה אשת שגריר ארה"ב בישראל בבית ספר "ידלין"?אשת השגריר, ג'ולי פישר, העוסקת רבות בתחום החינוך ובעברה אף הייתה בתפקידיה כמורה וסגנית מנהל בית ספר, התעניינה בפעילות בית הספר בנושא זכויות הילד * וגם הגילוי המפתיע של נהג אשת השגריר

 בשבוע שעבר חנה רכב השגרירות האמריקאית בפתח בית הספר היסודי "ידלין", מהרכב יצאה אשת השגריר, ג'ולי פישר, שהגיעה לביקור בבית הספר. נהגה של אשת השגריר ידע מצוין את הדרך לבית הספר, אחרי הכל, הוא למד שם.

כך התחיל הביקור של אשת השגריר ושבירת הקרח הייתה כמובן מיידית. פישר הגיעה לבית הספר על רקע נושא זכויות הילד. כידוע, בית הספר "ידלין" הוא היחיד בראשון לציון שלוקח חלק בפרויקט "עיר ידידותית לילדים" של ארגון יוניסף העולמי העוסק בשיתוף וזכויות ילדים ונוער בחיי העיר. לאשת השגריר התלוותה מפקחת על יישום זכויות הילד, טובה בן ארי ומפקחת משרד החינוך, ויקי ניצן. הביקור החל בפגישה עם מנהלת בית הספר, אורנה שלי, שהציגה את הפעילות הפדגוגית הייחודית באקדמיה למדענים צעירים בנושא "בשביל הזכויות" ויישום תכניות שונות להוראה ולמידה של זכויות הילד, למידה בין תחומית והוראת המדע והטכנולוגיה.

אשת השגריר התרשמה מאוד מיוזמת התלמידים בבית הספר שכתבו לפני כחצי שנה הצעת חוק בנושא אחריות של הורים ברשת אותה מקדמת ח"כ יפעת שאשא ביטון.

לאחר מכן המשיכו לסיור בליווי תלמידי בית הספר שהקפידו לספר ולתאר לאורחת המכובדת על הפעילות שלהם בבית הספר בשפה האנגלית ואף הגישו לה שי צנוע- ספרי קריאה ועיון בשפה האנגלית בנושאי קיימות ובעלי חיים.

אשת השגריר, שבעברה שימשה כסגנית מנהלת בית ספר בוושינגטון, התרשמה מאוד מתהליכי העומק והלמידה המתקיימים ב"ידלין" והציגה את המשנה החינוכית שלה.

במהלך הביקור העניקה אשת השגריר תעודת הוקרה למנהלת בית הספר, אורנה שלי, על פעילותה ותרומתה להטמעת האמנה הבינלאומית לזכויות הילד כתשתית אזרחית, חינוכית וחברתית בבית הספר. "זו הייתה גאווה גדולה לבית ספר ולעיר" סיכמה שלי את הביקור "התרשמנו מהמשנה החינוכית שלה, מהנועם והתבוננות של איש חינוך שמאוד העריך את מה שאנחנו עושים".

צילום באדיבות בית הספר

בתמונה, מימין לשמאל: רונית רענן, ויקי ניצן, טובה בן ארי, אורנה שלי, ג'ולי פישר, הלן שניצר משגרירות ארה"ב ויוסי מיכל

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה