תלמידים מלמדים תלמידיםפרויקט התנדבותי ראשון מכשיר תלמידי מופ"ת לשמש מדריכים במקצועות מתמטיקה ומדעים לחבריהם לספסל הלימודים ולסייע למורים במהלך השיעורים וכהכנה לבגרויות.

קבלו סטארטאפ. תלמידי כיתות מופ"ת (כיתות ט') מקבלים הכשרה לשמש מדריכים למדעים ומתמטיקה ואז חוזרים ללמד תלמידים מכיתות מופ"ת. זה בעצם הסיפור של פרויקט מיכ"ל, שראשי התיבות שלו "מתמטיקה ומדעים יכולים כולם". מדובר בפרויקט התנדבותי של עמותת מופ"ת שבשיתוף פעולה עם עיריית ראשון לציון ובתי הספר המקיפים בעיר מכשירים תלמידים שילמדו בגובה העיניים של תלמידים אחרים. תרתי משמע.

זה עתה הסתיים המחזור הראשון שבו הוכשרו 28 תלמידי כיתות מופ"ת מראשון לציון במרכז רון ורדי למחוננים ומצטיינים, והם כבר מוכנים להתחיל להדריך את חבריהם.

במהלך הפרויקט קיבלו התלמידים שעות הכשרה בסיוע לתלמידים הן בכיתות מופ"ת, הן בכיתות אחרות והן בשכבות שונות בחטיבת הביניים או בבתי הספר היסודיים. כמו כן קיבלו שעות העצמה בנושאי מנהיגות, מצוינות אישית, הקניית מיומנויות הנחיה, גיבוש עבודת צוות ועוד. לכל אורך פעילותם כמנחי מיכ"ל קיבלו התלמידים ליווי והדרכה מצוות מופ"ת וממורים מתוך הצוות הבית ספרי.

הפעילות מוכרת כתכנית התנדבות במסגרת תכנית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית".
יש לציין כי הפרויקט הכשיר את התלמידים גם לייזום והפעלה של פעילויות בעולם המתמטיקה והמדעים בקרב תלמידים צעירים (ימי מדע, אולימפיאדות, פעילות באתר הבית ספרי).לסייע למורים במהלך השיעורים ובמרתונים לכלל תלמידי בית הספר כהכנה לקראת בחינות.

תכנית מופ"ת (מתמטיקה, פיזיקה, תרבות) פועלת בראשון לציון זה 16 שנים וכיום משתתפים בה כ-1,500 תלמידים מצטיינים בעלי זיקה מוגברת למדעים מכיתה ז' עד י"ב ב-8 מקיפים בעיר. תלמידי כיתות מופ"ת מנותבים לימודית לרמות המוגברות בדגש על מתמטיקה ופיזיקה.

צילום: עיריית ראשלצ


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה